Budowana przez studentów Skoda Scala Spyder jest już prawie gotowa

Model ostatecznie otrzymał nazwę "Slavia".

Model ostatecznie otrzymał nazwę „Slavia”.

Pod koniec marca czeska marka ogłosiła, że studenci z Akademii Skody pracują nad własnym modelem Skody Scali w wersji Spyder. Ostatecznie został on ochrzczony jako Slavia i już w najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się jego oficjalnej prezentacji.

Skoda Slavia będzie już siódmym modelem opracowanych w ramach projektu Azubi Car, którego nazwa pochodzi od pierwszych wspólnie opracowanych rowerów Vaclava Laurina i Vaclava Klementa. W ramach poprzednich edycji tego przedsięwzięcia mogliśmy podziwiać już Rapida Coupe, Kodiaqa Pick-up, Citigo Roadster, czy Karoqa Cabrio.

Polecany film z naszego kanału

Zespół zakończył już główne prace i spotyka się teraz raz w tygodniu na dwie godziny aby porozmawiać o modelu, a resztę czasu spędza na zdalnym komunikowaniu się i omawianiu różnych pomysłów, które mogłyby ulepszyć opracowywany projekt. Grupa studentów pracuje aktualnie nad drobnymi zmianami we wnętrzu Skody Slavii związanymi z otrzymaniem prosto z fabryki foteli Sparco. Kokpit nie doczekał się poważniejszych zmian, ponieważ w większości został przeniesiony z bazowego modelu. Otrzymał jednak materiałowych dach oraz niezbędne wzmocnienia podwozia i nadwozia związane z pozbyciem się stałego dachu.

Skoda Slavia otrzyma nowy tylny zderzak z powiększonym dyfuzorem i centralnie umieszczonym układem wydechowym, 19-calowe felgi z Octavii RS oraz oczywiście całkowicie nową klapę bagażnika. Do tego została pomalowana specjalnym lakierem z fosforyzującym proszkiem i jak łatwo można się domyślić została pozbawiona tylnego zestawu drzwi.

Czeska marka dokładnie nadzorowała pracę nad projektem, a studenci mogli liczyć na wsparcie profesjonalnych pracowników. Niemniej jednak tajemnicą owiana jest kwestia tego, jaki silnik spocznie we wnętrzu Slavi. Początkowo myśleliśmy, że model otrzyma najmocniejszy motor dostępny w Skodzie Scala, czyli 150-konny silnik 1.5 TSI z automatyczną skrzynią biegów oraz napędem na przednią oś, bądź też hybrydowy układ napędowy zapożyczony z nowej Octavii. Może się jednak również okazać, że otrzymamy jeden ze standardowych silników dostępnych w Scali.

Oficjalna data premiery nie jest jeszcze znana, lecz patrząc na postęp prac nie zdziwilibyśmy się, gdyby model został odsłonięty jeszcze tego lata. Zwłaszcza, że jego początkowa premiera zaplanowana była na czerwiec.

2020 Skoda Scala Spyder Concept

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz