Audi Q5 Sportback na pierwszej wizualizacji

Audi otrzymało ostrzejszą linię dachu, co niekoniecznie poprawiło ogólny wygląd.

Audi otrzymało ostrzejszą linię dachu, co niekoniecznie poprawiło ogólny wygląd.

Niemiecki producent podąża za modą na SUV-y i crossovery nieustannie wzbogacając swoją ofertę o kolejne pozycje. Znajdziemy SUV-y począwszy od małego Q2 aż do ogromnego Q8 wraz z bardziej sportowymi wariantami „S” i „RS”, czy też elektryczne modele z rodziny e-tron. Niemniej, Audi uważa, że jest do nadal za mało i postanawia rozwinąć swoją ofertę o wersje Sportback.

Początkowo wariant Sportback zarezerwowany był dla hatchbacków oraz większych liftbacków, a do nadwozia typu SUV trafił dopiero przy Q3 i e-tron. Dziś wiadomo już, że ostrzejsza linia dachu trafi także do niedawno odświeżonego Q5. Graficy związani z portalem Kolesa.ru postanowili przygotować wizualizację wcześniej wspomnianego Audi Q5 w wersji Sportback, co nie wymagało wprowadzenia do modelu poważniejszych zmian.

Polecany film z naszego kanału

Graficy wykorzystali oficjalną grafikę przedstawiającą odświeżone Q5 o specyfikacji „TDI 40” i zastosowali lakier Mamba Green oraz oczywiście wprowadzili płynniejszą linię dachu. Muszę przyznać, że Q5 Sportback prezentowałoby się jednak gorzej od swojego bazowego brata, a owa linia dachu wygląda trochę nienaturalnie. Dochodzi tutaj również aspekt praktyczny, ściętych dach zmniejsza zarówno ilość miejsca z tył jak i przestrzeń załadunkową. Dodatkowo, jak wiadomo, Audi wersje Sportback wycenia wyżej od podstawowego SUV-a. Gorszy wygląd i mniej miejsca przy wyższej cenie? Nie brzmi to zbyt przekonująco.

Istnieje również szansa, że Q5 będzie oferowana w topowej wersji RS Q5 Sportback, lecz jak na ten moment jest to tylko przypuszczenie. Niemniej jednak, jej starszy brat Q3 jest dostępny właśnie w takim wariancie.

Jednak to nie koniec zmian i rozwijania oferty modeli spod szyldu „Q”. Niedawno zaprezentowany pojazd koncepcyjny Audi Q4 Sportback E-Tron otrzyma w przyszłym roku swoją wersję produkcyjną, a dodatkowo krążą pogłoski o pojawieniu się kolejnego SUV-a w ofercie oznaczonego znakiem Q9, który mógłby rywalizować z Mercedesem GLS i BMW X7.

2021 Audi Q5 Sportback – wizualizacja od Kolesa

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 Audi Q5

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz