Nadciąga odświeżone 620-konne Ferrari Portofino

Ferrari Portofino doczeka się 8-stopniowej przekładni automatycznej oraz niewielkiego wzrostu mocy.

Ferrari Portofino doczeka się 8-stopniowej przekładni automatycznej oraz niewielkiego wzrostu mocy.

Aktualnie dostępne Ferrari Portofino oferuje nam prawie 600 KM mocy oraz 7-stopniową przekładnię automatyczną, jednak wiele wskazuje na to, że wkrótce otrzyma ono swoją odświeżoną wersję. Portal Motor Trend dotarł do ciekawych informacji przeglądając oficjalne zgłoszenia do EPA – strony poświęconej zużyciu paliwa.

Według informacji do których udało się dotrzeć portalowi wynika, że włoska marka złożyła wniosek dla modelu oznaczonego szyldem 2021 Ferrari F164 BCB. Ostatnia część nazwy pozostaje dla nas tajemnicą, niemniej jednak F164 jest wewnętrznym kodem koncernu dla modelu Portofino. Według owego zgłoszenia, model zaoferuje nam 620 KM mocy oraz 8-stopniową skrzynię biegów, co stanowi nieznaczny wzrost względem bazowego modelu. Warto również dodać, że identyczny układ napędowy możemy spotkać w bratnim modelu marki, a mianowicie w Ferrari Roma.

Jeżeli dokładniej zgłębimy się w zgłoszenia do EPA, to możemy dojrzeć, że dla modelu Portofino 2021 zostały zarezerwowane dwie pozycje. Może to oznaczać, że obie wersje pojazdu przez pewien czas będą razem dostępne na rynku, bądź też, że potężniejsza odsłona modelu będzie tylko dodatkowym wariantem dla osób, które szukają mocniejszych wrażeń z jazdy.

Pierwsza opcja wydaje się być jednak bardziej prawdopodobna. Ostatnimi czasy Ferrari Portofino zostało przyłapane w kamuflażu podczas publicznych testów. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak model ten zadebiutował w 2017 roku i od tego czasu nie otrzymał poważniejszych zmian. Bieżący bądź przyszły rok jest najlepszym momentem na odświeżenie pojazdu oraz podkręcenie jego osiągów.

Jak łatwo można się domyślić termin potencjalnej premiery owiany jest tajemnicą. Niemniej jednak, skoro model został już zgłoszony do EPA, to oznacza, że prace inżynierskie nad tym pojazdem zostały już zakończone, stąd też jego oficjalna prezentacja może nastąpić praktycznie w każdej chwili.

2021 Ferrari Portofino – zdjęcia szpiegowskie, lipiec 2020

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz