Samochody elektryczne

Elektryczne BMW iX3 szykuje się do swojego debiutu

Premiera modelu będzie miała miejsce na początku przyszłego tygodnia.

Premiera modelu będzie miała miejsce na początku przyszłego tygodnia.

Pierwszy raz BMW iX3 zobaczyliśmy ponad dwa lata temu, pod koniec wakacji 2018 roku. Od tamtego czasu wiele się zmieniło, jednak marka z Monachium nieustannie kontynuowała prace nad swoim pierwszym crossoverze z napędem elektrycznym. Już niebawem poznamy w pełnej okazałości owoc ich pracy, ponieważ premiera auta będzie miała miejsce już w przyszły wtorek, 14 lipca o 10:00 w głównej siedzibie producenta.

Z uwagi na panującą aktualnie na świecie sytuację, prezentacja odbędzie się w formie internetowej konferencji, będzie więc mógł wziąć w niej udział każdy zainteresowany. Aby zachęcić swoich fanów do zainteresowania się maszyną oraz jej debiutem, BMW udostępniło w internecie małą galerię zdjęć prezentującą pojazd na liniach montażowych.

Polecany film z naszego kanału

Jak na ten czas wiemy, że auto oferowane będzie w specyfikacji zapewniającej 290 koni mechanicznych oraz 400 niutonometrów maksymalnego momentu obrotowego. Moc tę zapewniać będzie pojedynczy silnik, który przekazywać będzie ją jedynie na tylną oś pojazdu. Na pokładzie umieszczony zostanie zestaw akumulatorów o mocy 74 kWh, które w pełni naładowane zapewniać mają zasięg na około 440 kilometrów drogi. Dane te zliczone zostały w europejskim cyklu WLTP.

Oprócz tej specyfikacji, istnieje możliwość, że samochód dostępny będzie do kupienia w innym zestawieniu, na ten moment nie mamy jednak o tym żadnej informacji.

Marka pochwaliła się, że wszystkie elementy elektrycznego napędu eDrive piątej generacji zostały opracowane całkowicie przez inżynierów BMW. Ponadto firma dumna jest z tego jak oszczędny jest samochód, iX3 zużywać ma mniej niż 20 kWh energii do przejechania 100 kilometrów.

Premiera samochodu już w przyszłym tygodniu, a BMW nie zamierza zwlekać z produkcją auta, dlatego od razu po swoim debiucie, iX3 wejdzie na linie montażowe.

2021 BMW iX3 podczas produkcji

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz