Aston Martin DBX wchodzi na linie montażowe

Brytyjska marka świętuje, DBX jest w końcu jej ostatnią nadzieją na odbicie się od dna.

Brytyjska marka świętuje, DBX jest w końcu jej ostatnią nadzieją na odbicie się od dna.

Premiera pierwszego w historii SUV-a Astona Martina miała premierę późnej jesieni zeszłego roku. Przed debiutem auta, władze marki podkreślały, że jest to jedna z najważniejszych maszyn w historii firmy, ponieważ liczą, że dzięki niej uda się jej odbić od finansowego dna. Nieszczęśliwie dla Brytyjczyków, w tym roku wybuchła ogólnoświatowa epidemia, która zatrzymała wejście maszyny na jej linie montażowe i dodatkowo pogrążyła markę.

DBX ostatecznie trafił do produkcji w tym tygodniu. Aston Martin nie omieszkał pochwalić się tym ważnym momentem i udostępnił w sieci galerię zdjęć prezentującą pierwsze sztuki samochodu na liniach montażowych. Ostatnie dwie fotografie prezentują nawet pierwszy ukończony produkcyjny egzemplarz.

Polecany film z naszego kanału

Pierwsze sztuki auta trafią do klientów w Europie jeszcze w tym miesiącu. Producent traktuje rynek starego kontynentu priorytetowo, z tego powodu też klienci ze Stanów Zjednoczonych będą musieli poczekać na swoje pojazdy nieco dłużej.

Na ten czas auto dostępne jest z 4-litrowym silnikiem V8 z podwójnym turbodoładowaniem od Mercedesa-AMG. W przypadku DBX-a generuje on 550 KM oraz 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Całość przekazywana jest na wszystkie koła za pośrednictwem 9-biegowej skrzyni automatycznej znanej z modeli AMG. Jeśli chodzi o osiągi,to maszyna potrzebuje zaledwie 4,5 sekundy aby przyspieszyć od 0 do 100 km/h, prędkość maksymalna wynosi aż 291 km/h.

Wraz z upływem czasu do oferty dołączyć ma silnik V6 współpracujący z silnikami elektrycznymi w systemie hybrydy oraz topowe V12 w sportowej wersji AMR.

2020 Aston Martin DBX na liniach montażowych

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Aston Martin DBX

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Aston Martin

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz