Toyota Harrier z pakietem stylistycznym WALD

Otrzymamy poprawki stylistyczne, które są mniej agresywne niż te widziane w pakiecie TRD.

Otrzymamy poprawki stylistyczne, które są mniej agresywne niż te widziane w pakiecie TRD.

Toyota Harrier jest w europie praktycznie nieznanym modelem, wszak nie ma się co dziwić, gdyż nie jest ona dostępna na starym kontynencie. Niedawno model ten otrzymał pakiet stylistyczny od TRD, który wprowadził bardzo agresywne zmiany, zaś teraz ze swoim zestawem modyfikacji wyszła firma Wald International.

Model otrzymał zupełnie nową przednią kratkę, która została podzielona na dwa kontrastujące fragmenty. Górna część ze znaczkiem marki otrzymała chromowane wykończenie, zaś dolny fragment kratki został zacieniony. Przemodelowany został również przedni zderzak, który otrzymał pokaźnych rozmiarów splitter, który także doczekał się chromowanego wykończenia.

Tuner nie ograniczył się jedynie do przodu pojazdu. Na bocznych progach znalazły się nowe, aerodynamiczne listwy z chromowanym wykończeniem, a przemodelowany tylny zderzak otrzymał cztery końcówki układu wydechowego zaczerpnięte z Lexusa IS F. Całość dopełniają ogromne obręcze, które, podobnie jak większość elementów, otrzymały chromowane wykończenie. Wszystkie te zmiany wpłynęły na zmniejszenie prześwitu, co w przypadku SUV-a jest dość niepraktycznym rozwiązaniem.

Producent nie podał przybliżonych cen pakietu stylistycznego, jednak będzie on ograniczony do kraju kwitnącej wiśni dopóki Toyota Harrier nie trafi na zagraniczne rynki.

Pakiet stylistyczny TRD

Porównując oba warianty ulepszeń, muszę przyznać, że zarówno pakiet TRD jak i zestaw modyfikacji od Wald International nie do końca trafiają w mój gust. Jakbym miał wybierać, to przychylniejszym okiem spojrzałbym na agresywniejszy pakiet, aczkolwiek uważam, że zamontowanie dodatkowej obudowy wokół bocznych wlotów powietrza oraz zbyt dużego splittera z przodu pojazdu pogarsza tylko jego wygląd. Oczywiście zdecydowanie lepiej prezentuje się tylny zderzak z osobnymi końcówkami wydechowymi od TRD.

Toyota Harrier trafi do Stanów Zjednoczonych jako najnowsza generacja Toyoty Venza, której to szczegóły techniczne nie są znane. Wiemy jedynie, że jej japoński odpowiednik dostępny jest z 2-litrowym, czterocylindrowym silnikiem benzynowym Dynamic Force o mocy 171 KM i 207 Nm. W ofercie znajdziemy także hybrydowy układ napędowy złożony z 2,5-litrowego benzyniaka o mocy 178 KM, który współpracuje ze 120-konnym motorem elektrycznym. Układ ten oferuję łącznie 222 KM mocy i jest oferowany z napędem na przednią oś oraz na wszystkie koła.

2021 Toyota Harrier Wald

Wald-International-Toyota-Harrier-1b-1024x555
Wald-International-Toyota-Harrier-2-1
previous arrow
next arrow
 
Wald-International-Toyota-Harrier-1b-1024x555
Wald-International-Toyota-Harrier-2-1
previous arrow
next arrow

Źródło: Carscoops

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz