Top Gear

Richard Hammond zdradza, jak otrzymał pracę w Top Gear

Hammond opowiedział jak wyglądała jego droga do zostania prezenterem Top Gear.

Hammond opowiedział jak wyglądała jego droga do zostania prezenterem Top Gear.

Top Gear przez lata swojej emisji przyciągało przed ekrany miliony widzów i stało się fenomenem na skalę światową. Sukces tego programu zawdzięcza się Jeremy’emu Clarksonowi, Richardowi Hammondowi i Jamesowi May. Jeden z nich postanowił opowiedzieć o tym, jak otrzymał pracę w programie.

W opublikowanym przez DriveTribe wywiadzie, brytyjski prezenter mówił o swojej przeszłości, jak również o tym, jak dostał się do Top Gear. Na rozmowę z Clarksonem, redaktorem scenariusza Richardem Porterem oraz producentem wykonawczym Andym Wilmanem musiał przygotować krótki pokaz o samochodzie. Jego wybór padł na służbowy pojazd, którym było wówczas Renault Laguna. Mimo usilnych starań uważał, że inni konkurenci o fotel prezentera Top Gear przygotowali lepsze pokazy, z którymi jego dzieło nie ma żadnych szans.

Polecany film z naszego kanału

Już podczas samego spotkania musiał także krążąc wokół modelu rozmawiać o Skodzie Superb. Po powrocie do domu sądził, że wypadł na przesłuchaniu fatalnie i nie może liczyć na poprowadzenie taki niesamowitego programu, na jaki zapowiadał się Top Gear. Jednak po kilku miesiącach otrzymał telefon z propozycją dołączenia do zespołu i, jak wspomina, po tym fakcie popłakał się i otworzył butelkę szampana.

Zarówno Clarkson jak i Wilman zażartowali z Hammonda i powiedzieli, że jedynym powodem, dzięki któremu zyskał tę pracę był fakt, że pojawił się w fatalnym materiale o Porsche 911 SC w 1982 roku. Pomógł mu również fakt, że wychodząc zażartował o konieczności „powrotu do Nam”, będącej skrótem od Cheltenham, czyli miejscowości, w której Richard mieszkał.

Hammond wyznał również, że gdyby nie otrzymał pracy w Top Gear, to zapewne zostałby w ITV i kontynuował pracę nad Men & Motors. Co ciekawe miał on również zapędy do zostania architektem, lecz zrezygnował z tego pomysłu. Z pewnością nie zostałby aż tak sławny, gdyby obrał tę ścieżkę kariery.

Richard Hammond zdradza, jak otrzymał pracę w Top Gear

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz