BMW postanowiło zażartować z dociekliwych grafików

Bawarska marka ukryła pewną zawartość na najnowszym zwiastunie prezentującym nadciągające M3 i M4.

Bawarska marka ukryła pewną zawartość na najnowszym zwiastunie prezentującym nadciągające M3 i M4.

Zaledwie kilka dni temu BMW opublikował zwiastun przedstawiający dwa nadchodzące usportowione modele z rodziny M oraz przedstawiło ich dane techniczne. Niemniej jednak Bawarczycy postanowili ukryć na swojej grafice treść, którą odnajdą osoby chcące lepiej przyjrzeć się obu projektom.

W każdej branży trwa nieustanny wyścig pomiędzy producentami, a wścibskimi ludźmi, którzy chcą odsłonić każdą możliwą tajemnicę i już z wyprzedzeniem dowiedzieć się o konkretnych szczegółach. Motoryzacja jest tego świetnym przykładem, gdzie liczni graficy próbują komputerowo usuwać kamuflaż z pojazdów przyłapanych na testach, czy też rozjaśniać cieniowane zwiastuny. Marki próbują się przed tym bronić na różne sposoby, a BMW postanowiło „nagrodzić” ich wścibskość.

Na przytoczonym zwiastunie możemy dostrzec tył M3 oraz przednią część modelu M4. Pewien zaprzyjaźniony z portalem BMWBlog grafik o pseudonimie „Artemis” postanowił rozjaśnić w Photoshopie zaprezentowaną grafikę i spróbować dokładniej przyjrzeć się wprowadzonym do pojazdów zmianom. BMW przewidziało takie działanie i na obu samochodach ukryło pewne napisy. Powyżej tylnej prawej lampy M3 widnieją słowa „Nice Try”, zaś poniżej słupka A w M4 umieszczony został wyraz „Nope”. Warto również dodać, że poza odkryciem tych napisów owe rozjaśnienie nawet w najmniejszym stopniu nie odkryło zmian, jakie zostały wprowadzone w obu modelach.

BMW zapowiedziało, że oba projekty otrzymają „znaczny wzrost wydajności”. Pod maskę pojazdów trafi jednostka napędowa zaczerpnięta z BMW X3 M i X4 M. W swojej standardowej odmianie usportowione modele zaoferują nam 480 KM mocy, czyli o 49 KM więcej od poprzedniej generacji modeli. Dodatkowo silnik ten współpracować będzie z 6-biegową przekładnią manualną, która przekazywać będzie moment obrotowy na tylne koła. Z pewnością taka opcja znajdzie wielu zwolenników wśród miłośników marki.

Dostępna będzie również topowa wersja Competition oferująca 510 KM mocy oraz 650 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co daje nam wzrost 60 KM względem poprzedniej generacji. Wariant ten będzie dostępny z 8-biegową skrzynią M Steptronic z układem Drivelogic i napędem na tylne koła. Dodatkowo w późniejszym czasie do oferty BMW M3 i M4 Competition dołączyć również opcja napędu na wszystkie koła M xDrive.

Polecany film z naszego kanału

Warto również dodać, że nowe „emki” będą wyposażone w układ zawieszenia dedykowany dla usportowionych wersji M, a także „kompleksowe innowacje w zakresie napędu, zawieszenia kół, sprężyn, amortyzatorów i technologii hamowania”.

Dla klientów, którzy preferują purystyczne wrażenia z jazdy i szczególnie intensywną interakcję z pojazdem, warianty modelu z manualną skrzynią biegów stanowią wyjątkową ofertę w tym segmencie” – wyjaśnia Dirk Häcker, szef działu rozwoju M Automobiles i BMW Individual.

2021 BMW M4 – zdjęcia promocyjne

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 BMW M4 – zdjęcia szpiegowskie

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Źródło: BMWBlog

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz