Lexus IS powraca z silnikiem V8

Kilka dni temu oficjalne wystąpiono o zastrzeżenie znaku towarowego IS 500.

Kilka dni temu oficjalne wystąpiono o zastrzeżenie znaku towarowego IS 500.

Na początku czerwca informowaliśmy, że odświeżony Lexus IS powróci z 5-litrowym silnikiem V8, jednak nie będzie to nowa odsłona IS-F, lecz wariant IS 500. Wielu podeszło tych informacji bardzo sceptycznie, jednak jak się okazuje, informacje okazały się prawdziwe. Dziś użytkownicy forum GR86.org natknęli się na informację z patentem znaku towarowego, o którego zastrzeżenie Toyota wystąpiła kilka dni temu.

Polecany film z naszego kanału

Lexus IS 500 najpewniej będzie napędzany dokładnie tym samym silnikiem jaki dziś znajdziemy w modelach RC F oraz LC 500. Odejście od sportowej odmiany „F” może zwiastować, że wkrótce z gamy Lexusa zniknie RC F i zostanie zastąpiony odmianą RC 500, na wzór modeli IS i LC, by ujednolicić nazewnictwo wariantów silnikowych.

Dodatkowo w tym miejscu należy przypomnieć, że ostatnio pojawiły się informacje jakoby Lexus zaprzestał rozwoju projektu LC F, który miał mieć podwójnie turbodoładowany silnik V6 o mocy przekraczającej 550 KM. Jednostka jednak zostanie ukończona i ma trafić do „seryjnej” wersji Lexusa LC oraz najpewniej otrzyma przydomek LC 600. Istnieje szansa, że jednostka ta trafi również do mniejszych modeli IS i RC.

2021 Lexus IS

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: GR86.org

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz