Volkswagen Arteon jako trzydrzwiowy Shooting Brake

Zastawialiście się jak wyglądałby nowy Arteon jako prawdziwy, 3-drzwiowy Shooting Brake? Oto odpowiedź.

Zastawialiście się jak wyglądałby nowy Arteon jako prawdziwy, 3-drzwiowy Shooting Brake? Oto odpowiedź.

Zaledwie kilka dni temu mogliśmy w pełnej klasie podziwiać nowego Volkswagena Arteona który oficjalnie zadebiutował jako fastback oraz Shooting Brake. W obu przypadkach pojazd wyposażony był w komplet drzwi. Jednak graficy związani z portalem X-Tomi Design zastanowili się, jak prezentowałby się ten drugi po usunięciu dwóch skrzydeł.

Twórcy tej wizji nie wprowadzili zbyt wielu zmian. Najważniejszą z nich jest przeprojektowanie nadwozia tak, aby komponowało się ono z mniejszą liczba drzwi. Oznacza to, że skrzydła zostały znacząco wydłużone, a słupek C został usunięty. Pozwoliło to przemodelować tylną boczną szybę, która rozpoczyna się przy przednich drzwiach, a kończy w okolicy bagażnika.

Ciekawym pomysłem jest również wprowadzenie do Shooting Brake panoramicznego dachu, który kończy się przy słupku B. Oprócz tego model otrzymał potężniejsze wloty powietrza na przednim zderzaku. Muszę przyznać, że w takiej wersji Arteon prezentuje się naprawdę dobrze i łączy w sobie elegancję coupe oraz praktyczność kombi.

Polecany film z naszego kanału

Nowy Volkswagen Arteon zadebiutował 24 czerwca i jego lifting przyniósł ze sobą pewne zmiany stylistyczne. Model otrzymał przemodelowane zderzaki oraz przyciemniane tylne światła ze zmienionym kształtem świateł pozycyjnych. Dodatkowo przednie reflektory powędrowały bliżej środka pojazdu i płynnie przechodzą w atrapę chłodnicy.

Zmian doczekało się również wnętrze samochodu. Do kokpitu trafiła nowa deska rozdzielcza pozbawiona zegarka, a także zmienione zostały kratki nawiewów oraz wprowadzono nowy panel klimatyzacji. Zmian doczekały się również przyciski funkcyjne oraz boczki drzwi, które zostały w niewielkim stopniu przemodelowane.

Dodatkowo tradycyjne zegary zastąpił cyfrowy wyświetlacz, który trafi na listę standardowego wyposażenia Arteona. Otrzymamy także możliwość zamontowania 700-watowego systemu audio firmy Harmann/Kardon oraz nowego systemu podświetlenia wnętrza z aż 30 kolorami światła do wyboru.

Zmian doczekała się także gama dostępnych jednostek napędowych, do której dołączyła wersja hybrydowa zapożyczona z Passata GTE oraz Skody Superb IV. Napęd ten składa się z 1,4-litrowego silnika TSI o mocy 156 KM, który współpracuje z motorem elektrycznym generującym moc 115 KM. Łącznie hybrydowy Arteon zaoferuje nam 218 KM mocy oraz baterię o pojemności 13 kWh.

Volkswagen Arteon zadebiutował również usportowionej wersji oznaczonej szyldem „R”. Pod jego maską spocznie 2-litrowy motor TSI generujący moc 320 KM, który współpracuje z 7-biegową przekładnią automatyczną. Na pokład maszyny trafi również system zarządzania momentem obrotowym, który w zależności od sytuacji, przekazywać będzie odpowiednią jego ilość na przednią lub tylną oś, czy też na każde z tylnych kół.

2021 Volkswagen Arteon R

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz