Samochody elektryczne

Opel Mokka wjeżdża z nową generacją i napędem elektrycznym

Mokka jako pierwsza wprowadza nowy design marki do seryjnej produkcji.

Mokka jako pierwsza wprowadza nowy design marki do seryjnej produkcji.

Opel właśnie zaprezentował całkowicie nową generację swojego crossovera. Nowa Mokka stylistycznie w żaden sposób nie przypomina poprzednika i jest pierwszym modelem niemiecko-francuskiego producenta, który do seryjnej produkcji wprowadza nowy język stylistyczny o nazwie Opel Vizor.

Auto jest oparte o platformę CMP, na której już teraz powstało wiele modeli, w tym bliźniaczy Peugeot e-2008. W porównaniu z poprzednią generacją, auto jest mniejsze i lżejsze, jednak oferuje ten sam poziom miejsca i pojemności. Nadwozie jest krótsze o 125 mm, a rozstaw osi o 2 mm, jednak w środku podobną ilość miejsca i 350-litrowy bagażnik.

Polecany film z naszego kanału

Na początku Opel Mokka będzie dostępny wyłącznie jako samochód elektryczny. Sercem będzie 100-kilowatowy silnik, który energię będzie czerpał z baterii o pojemności 50 kWh. Jego prędkość maksymalna wyniesie 150 km/h, a maksymalny zasięg na jednym ładowaniu ma oscylować na poziomie 322 kilometrów.

Na uwagę zasługuje fakt, że Mokka-e obsługuje szybkie ładowarki o mocy do 100 kW, dzięki czemu ładowanie baterii do 80% trwa zaledwie 30 minut. Dodatkowo auto będzie obsługiwać ładowanie złączem Typu 2 o mocy do 11 kW, co ma znacznie przyspieszyć ładowanie w domu, a także w sytuacja, gdy inne złącza na stacjach ładowania będą zajęte.

Nowa generacja Opla Mokka będzie dostępna w sprzedaży pod koniec lata 2020 roku, a w salonach dealerskich pojawi się na początku 2021 roku.

Na ten moment brak informacji o wariantach spalinowych, jednak te powinny wkrótce dołączyć do oferty. Zobaczyć powinniśmy 1.2 PureTech o mocach od 100 do 155 KM oraz 1.5 BlueHDi generujące od 100 do 120 KM. Ich debiut powinien odbyć się na początku 2021 roku.

2021 Opel Mokka-e

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz