Oto Audi RS Q8 z pakietem tuningowym od Lummy

Auto otrzymało nowy wygląd oraz silnik podkręcony do 704 KM i 910 Nm.

Auto otrzymało nowy wygląd oraz silnik podkręcony do 704 KM i 910 Nm.

Ostatnim czasy tuning flagowego SUV-a od Audi stało się dość popularne. Coraz więcej firm posiada pakiety tuningowe do RS Q8, a łamach naszego portalu prezentowaliśmy już projekty Wheelsandmore i Manhart. Teraz do tego grona dołącza Lumma Design, które właśnie pokazało swoją interpretację sportowego SUV-a Coupe.

W pakiecie Lumma CLR 8 RS, model otrzymał zdecydowanie agresywniejszy dyfuzor wykonany z włókna węglowego, z którego wystają cztery końcówki nowego, sportowego układu wydechowego. Karbon znalazł się również na przednich i tylnych nadkolach, obudowie wlotów powietrza, czy też w okolicy tylnych świateł i grilla. Z włókna węglowego zostały także wykonane subtelne splittery oraz dwa spojlery. Pierwszy z nich znalazł się bezpośrednio nad reflektorami, a drugi pojawił się na dachu znalazł się na dachu i dodaje modelowi nieco sportowego charakteru.

Zmiany zostały wprowadzone również we wnętrzu maszyny, w którym dominuje teraz skóra. Do kokpitu trafiły także maty podłogowe z logo Lumma oraz zestaw pedałów z anodyzowanego aluminium. Nie mogło oczywiście zabraknąć karbonu, który znalazł się na panelach drzwi.

Zmianom stylistycznym towarzyszy również podkręcenie jednostki napędowej. Moduł sterujący Lummy wzmacnia potężną 4-litrową V8 o dodatkowe 104 KM oraz 110 Nm. W ostatecznym rozrachunku stuningowane Audi RS Q8 zaoferuje nam 704 KM mocy oraz 910 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Warto dodać, że na wzrost parametrów silnika miał również wpływ wcześniej wspomniany sportowy układ napędowy.

Zakup pakietu tuningowego od Lummy nie należy do najtańszych. Sam pojazd w swojej bazowej wersji kosztuje 637.500 złotych, zaś firma tuningowa oferuje swój pakiet wraz z montażem oraz lakierowaniem za dodatkowe 38 tysięcy euro, czyli ok. 168.340 złotych. Łącznie daje to minimum 805.840 złotych nie wliczając żadnego wyposażenia opcjonalnego. To natomiast z łatwością podnosi cenę auta o kolejne kilkaset tysięcy złotych.

2020 Audi RS Q8 od Lumma Design

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Lumma Design

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz