Audi podkręciło nowe S8 do 700 KM

Auto jest teraz szybsze niż nie jeden supersamochód.

Auto jest teraz szybsze niż nie jeden supersamochód.

Projekty realizowane przez ABT uznawane są za jedne z najbardziej wysmakowanych pakietów tuningowych, a zarazem często są to konstrukcje o sporych zmianach mechanicznych. Tak też można skatalogować omawiany dziś pakiet tuningowy do najnowszego Audi S8, który wprowadza dość skromne zmiany wizualne, a zarazem całkiem nieźle podnosi jego parametry.

Audi wypuszczając na rynek S8, wprowadziło względem A8 wiele subtelnych zmian, jednak na tyle wyraźnych, by sportowy wariant łatwo odróżnić od bazowego modelu. Auto prezentuje się bardzo dobrze i ABT postawiło wiele nie zmieniać. Dodali oni jedynie mały spojler z włókna węglowego na klapie bagażnika, a także oferują 20″ lub 21″ felgi o 5-ramiennym wzorze. Wewnątrz tradycyjnie dla ABT wymieniony został przycisk „start” oraz gałka zmiany biegów.

Polecany film z naszego kanału

Sporo jednak nastąpiło pod względem silnika i auto spokojnie można nazwać Audi RS8. 4-litrowy silnik z turbodoładowaniem otrzymał nowy komputer, dzięki czemu moc została podniesiona do 700 KM i 880 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Jest to wzrost o 129 KM i 80 Nm względem bazowego modelu.

To przekłada się na skrócenie czasu od 0 do 100 km/h do 3,4 sekundy, czyli o 0,4 sekundy niż seryjne Audi S8. Prędkość maksymalna jest nadal ograniczona elektronicznie do 250 km/h, jednak opcjonalnie limit można zwiększyć do 270 km/h. Warto zaznaczyć, że po modyfikacjach od ABT, zalecane jest tankować samochód wyłącznie paliwem 98-oktanowym.

Jeśli interesują Was inne projekty w wykonaniu ABT, odsyłamy do publikacji o nowym RS4 Avant, limitowanych RS6-R i bliźniaczego RS7-R, a także do nowego Audi S6.

2020 Audi S8 od ABT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

One thought on “Audi podkręciło nowe S8 do 700 KM

Dodaj komentarz