Lexus odwołał internetową premierę nowego IS-a

Transmisja miała się odbyć już we wtorek, 9 czerwca.

Transmisja miała się odbyć już we wtorek, 9 czerwca.

Zaledwie w poniedziałek informowaliśmy Was o nagłym posunięciu Lexusa i ogłoszeniu internetowej premiery nowego IS-a. Tak jak nagle zostało ogłoszone, tak nagle zostało odwołane. Wczoraj wieczorem Lexus za pośrednictwem swoich kanałów social-media odwołał wydarzenie „z uwagi na panującą sytuację na świecie”.

Nowa data nie jest jeszcze znana, lecz należy zakładać, że wydarzenie odbędzie się pod koniec bieżącego miesiąca lub na początku lipca. Odwołanie jest bowiem w głównej mierze związane z zamieszkami w Stanach Zjednoczonych po zabójstwie czarnoskórego mężczyzny przez trzech policjantów poprzez uduszenie.

Polecany film z naszego kanału

Lexus IS – co wiadomo?

Najpewniej nadchodzący wielkimi krokami nowy IS będzie poważnym liftingiem aktualnego modelu. Na pierwszym teaserze widzimy tylny pas, który posiada światła zbliżone do tych z nowego RC, jednak zostały one połączone ze sobą nitką LED-ową, podobnie jak w Lexusie UX. Na dole widzimy mały dyfuzor, co sugeruje, że patrzymy na wariant F Sport.

Lexus obiecuje, że nowy IS został „zaprojektowany by zachwycać”, więc spodziewać się możemy sporych zmian w stylistyce z przodu i najpewniej również we wnętrzu. Tu powinien pojawić się nowy system inforozrywki z obsługą Android Auto i Apple CarPlay, nowy wygląd deski rozdzielczej oraz touchpad w tunelu środkowym.

Gama jednostek napędowych będzie otwierana przez wariant „250”, który będzie legitymował się 2-litrowym silnik z turbodoładowaniem o mocy 245 KM, a „300h” najpewniej otrzyma 181-konną hybrydę z Lexusa RC. Do tego na niektórych rynkach będą dostępne warianty z silnikiem V6, czyli „300”, „400” i „450”.

Na szczycie listy modeli ma się znaleźć IS 500, który będzie wyposażony w 5-litrowy silnik V8. Szczegóły specyfikacji nie są jednak oficjalnie znane, jednak najpewniej będzie to bezpośredni następca IS F i jego również zobaczymy w Europie.

źródło: Lexus

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz