Nowe BMW Serii 4 oficjalnie zadebiutowało

Pierwsze BMW z podwójnymi, dużymi nerkami właśnie świętuje swoją premierę.

Pierwsze BMW z podwójnymi, dużymi nerkami właśnie świętuje swoją premierę.

Właśnie rozpoczęła się nowa era w historii BMW. Od dłuższego czasu charakterystyczne nerki producenta były coraz większe, a teraz projektanci marki poszli na całość i umieścili z przodu auta podwójne, rozciągnięte po całej wysokości zderzaka wloty powietrza. Poznajcie nowe BMW Serii 4.

We wnętrzu nie ma rewolucji. Wygląd jest bardzo zbliżony do aktualnej Serii 3 G20/G21. W konsoli centralnej znajdziemy sporej wielkości wyświetlacz, za kierownicą znajdziemy ekran zamiast tradycyjnych zegarów. Na pokładzie są wszystkie najnowsze technologie w kwestii info-rozrywki, wraz z obsługą Android Auto i Apple CarPlay.

Polecany film z naszego kanału

Jeśli chodzi o gamę jednostek napędowych, to nie mamy tutaj zaskoczenia. Aktualnie najwyższym modelem w gamie będzie wariant M440i. BMW ujawniło, że ta wersja stanie się teraz miękką hybrydą z instalacją 48V. To sprawi, że 374 KM generowanych przez 3-litrową jednostkę 6-cylindrową będą dynamiczniejsze niż kiedykolwiek i nowy system wpłynie pozytywnie na właściwości jezdne, szczególnie przy niższych prędkościach. Podczas debiutu zobaczymy też wariant 430i, który posiadać będzie 2-litrową, 4-cylindrową jednostkę o mocy 255 KM. Później powinniśmy także otrzymać wersję 420i oraz warianty z silnikami diesla.

Na nowe BMW M4 przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Auto wciąż przechodzi testy i ostatnio na torze było nagrane na początku maja. W topowej sportowej wersji auto będzie posiadać 3-litrowy silnik sześciocylindrowy znany m.in. z BMW X3 M. Jego moc w standardowych wersjach M3 i M4 wynosić będzie 480 koni mechanicznych, w przypadku edycji Competition aż 510 KM.

Wpis w trakcie aktualizacji…

2021 BMW Serii 4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz