Oto nowe BMW Serii 4!

Nadchodzi pierwsze BMW z nerkami na całą wysokość przedniego pasa.

Nadchodzi pierwsze BMW z nerkami na całą wysokość przedniego pasa.

Już jutro, 2 czerwca nastąpi oficjalna premiera nowej Serii 4. Do tej pory BMW ograniczyło oficjalne informacje do minimum, a wszystko o samochodzie wyciekało, włącznie z oficjalnym zdjęciem będącym miniaturką odtwarzacza nadchodzącej transmisji. Teraz do kompletu mamy pierwsze pełne zdjęcia samochodu pochodzące z broszury auta.

Nowa Seria 4 będzie pierwszym modelem w gamie BMW, który będzie posiadał nowy przedni pas z charakterystyczną atrapą chłodnicy powiększoną do całej wysokości frontu. Auto było widziane na zakamuflowanych testach już kilkukrotnie, a nawet udało się sfotografować samochód bez kamuflażu na parkingu, więc przez ten czas mogliśmy się już nieco przyzwyczaić do nowego designu.

Polecany film z naszego kanału

Nowy model początkowo zadebiutuje w dwóch wariantach. Gwiazdą jutrzejszego wieczoru będzie flagowy wariant M440i. BMW ujawniło, że ta wersja stanie się teraz miękką hybrydą z instalacją 48V. To sprawi, że 374 KM generowanych przez 3-litrową jednostkę 6-cylindrową będą dynamiczniejsze niż kiedykolwiek i nowy system wpłynie pozytywnie na właściwości jezdne, szczególnie przy niższych prędkościach. Podczas debiutu zobaczymy też wariant 430i, który posiadać będzie 2-litrową, 4-cylindrową jednostkę o mocy 255 KM. Później powinniśmy także otrzymać wersję 420i oraz warianty z silnikami diesla.

Na nowe BMW M4 przyjdzie nam jeszcze nieco poczekać. Auto wciąż przechodzi testy i ostatnio na torze było nagrane na początku maja. W topowej sportowej wersji auto będzie posiadać 3-litrowy silnik sześciocylindrowy znany m.in. z BMW X3 M. Jego moc w standardowych wersjach M3 i M4 wynosić będzie 480 koni mechanicznych, w przypadku edycji Competition aż 510 KM.

Oficjalna premiera ma się odbyć już 2 czerwca w postaci internetowej konferencji. Do tego czasu najpewniej BMW nie ujawnił żadnych informacji.

2021 BMW Serii 4 – wyciek broszury

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz