Acura TLX – przepiękna Honda Accord nie dla Europejczyków

U nas niestety ten samochód nie pojawi się na drogach, a mógłby być bardzo interesującą propozycją od Hondy.

U nas niestety ten samochód nie pojawi się na drogach, a mógłby być bardzo interesującą propozycją od Hondy.

W Stanach Zjednoczonych na drogach ujrzymy samochody japońskiego producenta pod markami Honda oraz Acura. Ta druga z założeniu oferuje znane modele w luksusowych wariantach ze zmienionym wyglądem, lepszym wyposażeniem oraz mocniejszymi jednostkami napędowymi.

Tak też jest w przypadku Acury TLX. Auto w pierwszej swojej generacji zastąpiło modele TL i TSX, a ten drugi przez lata był po prostu Hondą Accord z innym znaczkiem oferowaną na innych rynkach. Dziś na rynku debiutuje druga generacja modelu i prezentuje się jeszcze lepiej.

2021 Acura TLX Type-S

Nowa generacja kontynuuje design poprzedniej, jednak ten stał się jeszcze bardziej agresywny i dynamiczny. Nadwozie wypełnione jest wyraźnymi przetłoczeniami i ostrymi liniami. Z przodu reflektory stał się smuklejsze i posiadają LED-ową nitkę do jazdy dziennej, atrapa chłodnicy wydaje się być nieco mniejsza, a zderzak posiada większe boczne wloty powietrza i wyraźniejsze linie.

Z tyłu reflektory zostały nieco pomniejszone, dzięki czemu wyglądają na szersze. Mamy też nowy zderzak z wyraźnie oddzielonym dyfuzorem, a klapa bagażnika została uproszczona i nie posiada elementu z rączką, dzięki całość wygląda na bardziej proste. Tablica rejestracyjna powędrowała tym razem na zderzak robiąc miejsce na większy emblemat produceta.

Względem poprzedniej generacji auto jest dłuższe o 74 mm, wyższe o 15 mm, a rozstaw osi został zwiększony o aż 94 mm. To naturalnie przełoży się na lepsze prowadzenie oraz większą ilość miejsca w środku .

Polecany film z naszego kanału

W kwestii jednostek napędowych, podstawowym silnikiem jest 2-litrowa rzędówka o 4 cylindrach legitymująca się mocą 276 KM oraz 360 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest w standardzie na przednią oś za pośrednictwem 10-stopniowej skrzyni automatycznej. W bazowej wersji napęd na wszystkie koła jest opcjonalny.

Inaczej jest w wersji Type-S. Usportowiony wariant wyróżniający się nieco zmienionym wyglądem posiada też mocniejszy i wydajniejszy silnik. Pod maską pracować będzie 3-litrowy silnik V6 z turbodoładowaniem typu twin-scroll, a moc będzie przekazywana na wszystkie koła. Dokładna parametry nie zostały ujawnione, jednak te powinny oscylować w okolicach 400 KM i 500 Nm.

Samochodów zadebiutuje w salonach Acury już w drugiej połowie bieżącego roku. Cena bazowa wyniesie około 35 tysięcy dolarów. Wariant Type-S pojawi się wiosną 2021 roku, a za kilka miesięcy powinniśmy poznać jego dokładną specyfikację i osiągi.

2021 Acura TLX

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz