Nissan oficjalnie zapowiada następcę 370Z

Japoński opublikował pierwszą zapowiedź nadchodzącego sportowego modelu, który najpewniej otrzyma miano "400Z".

Japoński opublikował pierwszą zapowiedź nadchodzącego sportowego modelu, który najpewniej otrzyma miano „400Z”.

Oferta Nissana w kwestii samochodów sportowych jest bardzo ograniczona. Firma, która zasłynęła fantastycznymi samochodami z przydomkami GT-R, GT-T, czy Nismo, dziś w ofercie posiada wyłącznie modele 370Z oraz GT-R. O ile następca kultowego dwudrzwiowego Skyline’a otrzymał lifting i na bieżąco jest odświeżany, tak 370Z nie zmienił się praktycznie wcale od premiery… w 2009 roku.

To wkrótce ma się zmienić. Dziwny prototyp 370Z mogliśmy zobaczyć wielokrotnie na torze Nürburgring (ostatnio w październiku 2019 roku – zdjęcia na dole artykułu), a na początku bieżącego roku Nissan opatentował nowe logo „Z”. W kwietniu pojawiły się pierwsze informacje o nowym modelu, a teraz mamy pierwszą oficjalną zapowiedź wraz z krótkim video.

Polecany film z naszego kanału

Na nagraniu o interesującej nazwie „Nissan Next: From A to Z” możemy zobaczyć całą nadchodzącą gamę modeli Nissana i jedną z gwiazd jest właśnie nowy Fairlady Z. Auto naturalnie jest niewiele widoczne i montażyści zadbali byśmy niedostrzegli detali, jednak przyjrzeć możemy się całej sylwetce samochodu, w tym jego reflektorom.

Auto prezentuje się całkiem nieźle. Linia dachu płynnie opada ku dołowi i przypomina m.in. Jaguara F-Type oraz nową Toyotę Suprę. Z przodu widzimy nowe reflektory z podówjnym oświetleniem LED, które składają się na kształt okręgu. Jest to potwierdzenie wcześniejszych doniesień, że wyglądem 400Z (nazwa niepotwierdzona) będzie nawiązywał do dawnego 240Z.

Jeżeli chodzi o kwestie napędu, to aktualnie informacje mówię, że pod maską Nissana 400Z zobaczymy 3-litrowy silnik V6 pochodzący z Infiniti Q50/Q60 400 Red Sport o mocy 400 KM. Początkowo jednostka sprzężona będzie z 9-biegową, automatyczną skrzynią, jednak z czasem, w ofercie pojawić ma się również przekładnia manualna. Co najważniejsze, napęd ma być przekazywany wyłącznie na tylną oś.

W przyszłości pojawić się ma wersja Nismo, która wprowadzi agresywniejszy wygląd zewnętrzny, bardziej usportowione zawieszenie, wydajniejszy układ hamulcowy, a także podkręconą jednostkę napędową. Spekuluje się, że ten wariant będzie generował aż 480 KM.

Nissan oficjalnie zapowiada następcę 370Z

Nissan 370Z – muł testowy na Nurburgring

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz