BMW M2 zniknie niebawem z europejskiego rynku

Samochód pokonany został przez normy emisji zanieczyszczeń stawiane przez Unię Europejską.

Samochód pokonany został przez normy emisji zanieczyszczeń stawiane przez Unię Europejską.

BMW M2 nie trzeba nikomu przedstawiać. Gdziekolwiek ten samochód się nie pojawi, chwalony jest za swoją moc, właściwości jezdne oraz emocje jakie daje podczas prowadzenia. Nie można odmówić mu również przyciągającego wzrok, drapieżnego wyglądu. Niestety maszyna niebawem zniknie z naszego rynku i tak, winna jest temu Unia Europejska i jej wyśrubowane przepisy dotyczące emisji zanieczyszczeń.

Informacja o tym opublikowana została przez użytkownika BMWBLOG, który już wcześniej opisywał na forum pogłoski, które okazywały się być prawdziwe. Według jego danych BMW M2 zniknie z europejskiej oferty producenta z powodu silnika S55, który nie spełnia wymagań UE. Na pozostałych rynkach auto dalej będzie dostępne.

Polecany film z naszego kanału

Nie musimy jednak popadać w całkowitą żałobę, ponieważ samochód powrócić ma do portfolio, wraz z nadejściem nowej generacji BMW Serii 2 w 2022 roku. Sportowa odmiana otrzymać ma nowocześniejszą jednostkę S58, która dostępna jest już w modelach X3 M i X4 M, a wkrótce trafi również pod maskę nowego BMW M3 i M4.

Warto jednak zaznaczyć, że motor w M2 zostanie odpowiednio okrojony z mocy, tak, aby pomiędzy M4 a jego mniejszym bratem była odpowiednio duża rozbieżność koni mechanicznych. Wedle informacji z forum, nowe wydanie BMW M2 będzie nieco większe i cięższe od obecnej generacji, jednak zachowa napęd na tylną oś. W ofercie dostępna ma być manualna skrzynia biegów, jak i 8-stopniowy automat połączony z systemem miękkiej hybrydy.

2020 BMW M2 CS

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMWBLOG

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz