Prowadząc jedną ręką Audi RS6 pędził 325 km/h na publicznej drodze

Kierującego poszukuje brytyjska policja za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o... 212 km/h.

Kierującego poszukuje brytyjska policja za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o… 212 km/h.

Sprawdzanie możliwości sportowego samochodu korzystając z publicznych dróg nigdy nie dobrym pomysłem. Nagrywanie tego i chwalenie się internecie jest jeszcze gorszym pomysłem o czym przekonała się już nie jedna osoba.

Dokonywanie próby maksymalnej prędkości dopuszczalne jest jedynie w Niemczech na wybranych odcinkach publicznych autostrad. Na bieżąco publikujemy materiały z testów nowych samochodów, a niedawno mogliśmy również podziwiać Ferrari LaFerrari rozpędzone do aż 372 km/h.

Polecany film z naszego kanału

Bohater dzisiejszej historii wykazał się poważną głupotą. Po pierwsze postanowił sprawdzić prędkość maksymalną swojego Audi RS6 Avant C7 na publicznej autostradzie, to w dodatku prowadził samochód jedną ręką, a drugą trzymał telefon i nagrywał licznik.

Prędkość jaką udało mu się osiągnąć (wg prędkościomierza samochodu) to 202 mile na godzinę, czyli w przeliczeniu jest to 325 km/h. Ograniczenie prędkości na autostradach w Wielkiej Brytanii wynosi 70 mph, co oznacza, że kierujący przekroczył dopuszczalną o 132 mph, czyli o bagatela 212 km/h.

Policja poinformowała, że prowadzi postępowanie w sprawie tego wykroczenia. Namierzenie kierującego nie powinno być trudne z uwagi na zaawansowany system monitoringu dróg i kamery rejestrujące wszystkie numery rejestracyjne przejeżdżających pojazdów.

Prowadząc jedną ręką Audi RS6 pędził 325 km/h na publicznej drodze

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz