Czy to najbardziej zakręcone klasyczne Mini?

Na pokładzie 1,7-litrowy silnik VTEC z nitro, klatka, fotele Recaro, hydrauliczny hamulec ręczny...

Na pokładzie 1,7-litrowy silnik VTEC z nitro, klatka, fotele Recaro, hydrauliczny hamulec ręczny…

Na licytację w portalu Bring a Trailer trafił bardzo wyjątkowy egzemplarzy klasycznego Mini Panel Van z 1968 roku. Auto przeszło kompletną przebudowę i oryginał przypomina tylko z nadwozia, które też przeszło kilka zmian.

Z przodu znajdziemy zupełnie nową konstrukcję i subramę, na której opiera się zupełnie nowy silnik. Zamiast małego oryginalnego silnika czterocylindrowego zainstalowany został 1,7-litrowy, 4-cylindrowy silnik VTEC z Hondy Integry GS-R o mocy oryginalnej 160 KM. Przeszedł on jednak kilka modyfikacji podnoszących parametry, a dodatek został wyposażony w instalację podtlenku azotu NOS.

Napęd jest przekazywany wyłącznie na przednią oś za pośrednictwem 5-stopniowej, manualnej skrzyni biegów. Na wyposażeniu znajdziemy mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, który dba o pokonywanie zakrętów z największą możliwą prędkością.

We wnętrzu znajdziemy oryginalne fotele Recaro, deskę rozdzielczą zbudowaną na zamówienie ze wskaźnikami wszystkich parametrów silnika, demontowalną sportową kierownicę Momo, klatkę bezpieczeństwa, a nawet profesjonalną gaśnicę. Z tyłu w ogromnym bagażniku znajdziemy koło zapasowe oraz butlę NOS.

Polecany film z naszego kanału

Auto posiada nowe zawieszenie, zmieniony układ hamulcowy, zabezpieczone nadwozie przed korozją, lusterka z włókna węglowego, 13-calowe felgi Superlite, a nadwozie zostało polakierowane w kolorze Tahiti Blue z białym dachem. Z przodu pojawiły się nowe przednie reflektory w technologii LED, a cały przód został zespawany i unosi się jako jednolita całość.

Idealnym akcentem w samochodzie jest plakietka z napisem „jazda w tym pojeździe może powodować niewyraźne widzenie, drgawki, mdłości, chwilową utratę słuchu i duszności”.

Aktualna cena samochodu na licytacji wynosi 16.500 dolarów, czyli w przeliczeniu 68 tysięcy złotych. Do końca pozostał jeden dzień. Link do aukcji Bring a Trailer tradycyjnie w źródle pod galerią.

Czy to najbardziej zakręcone klasyczne Mini?

1968 Mini Panel Van – egzemplarz na sprzedaż, maj 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Bring a Trailer

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz