Czy tak wyglądałby Mercedes 300SL gdyby powstał dziś?

Nietypowa retro-wizualizacja klasycznego roadstera od Mercedesa.

Nietypowa retro-wizualizacja klasycznego roadstera od Mercedesa.

Już za 4 lata będziemy świętować 70. rocznicę powstania Mercedesa 300 SL. Dziś samochód przyciąga niesamowitą uwagę niezależnie od miejsca, w którym się pojawi. Jest to auto poszukiwane przez kolekcjonerów, jednak dziś jego ceny zaczynają się od 1 mln euro, a najbardziej wybitne egzemplarze to koszt kilkukrotnie wyższy.

Bezpośrednim następcą tego modelu jest Mercedes SL, jednak pod względem designu bardzo daleko mu do oryginału. Zastawialiście się kiedyś, jak ten samochód mógłby wyglądać, gdyby został zaprojektowany dziś? Z odpowiedzią przyszedł grafik podpisujący się pseudonimem wb.artist20.

previous arrow
next arrow
Slider

Jego wizualizacja bazuje na Mercedesie-AMG GT C Roadster z 2019 roku, czyli źródłem napędu jest 4-litrowe V8 o mocy 557 KM i 680 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Auto zyskało całkowicie nowy przedni pas ze światłami inspirowanymi oryginałem, nową atrapą chłodnicy, pomniejszonymi wlotami powietrza. Linia boczna pozostała praktycznie bez zmian, a jedynymi nowościami to nadkole z przetłoczeniem w stylu 300 SL oraz powiększona boczna kratka.

źródło: wb.artist20

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz