Alpina XB7 zadebiutuje 19 maja z 608-konnym V8

Nie zabraknie kilku zmian wizualnych, nowego układu wydechowego oraz poprawionego zawieszenia.

Nie zabraknie kilku zmian wizualnych, nowego układu wydechowego oraz poprawionego zawieszenia.

Alpina pracuje nad swoją wersję BMW X7 od zeszłego roku. Auto zostało przyłapane w sierpniu zeszłego roku i dopiero dziś pojawiły się pierwsze oficjalne informacje na temat modelu. Strona internetowa niemieckiego tunera własnie została wzbogacona o zegar odliczający do 19 maja, czyli daty oficjalnej premiery nowego SUV-a.

Informacje o premierze XB7 potwierdził kanadyjski oddział BMW, który przy okazji podzielił się kilkoma informacjami o samym samochodzie. Jak się okazuje, Alpina wyciągnęła z 4,4-litrowego V8 dodatkowe 78 KM i 50 Nm, czyli auto będzie teraz generować aż 608 KM i 800 Nm. Do tego inżynierowie opracowali własne zawieszenie, który ma znacząco poprawić właściwości jezdne tego ogromnego SUV-a.

Zobacz też: Alpina XB7 – pierwsza wizualizacja

Auto wyróżniać się będzie też zmienionymi zderzakami w stylu innych modeli Alpiny, nowym układem wydechowym z czterema końcówkami wydechu, specjalnymi felgami o rozmiarze przynajmniej 22 cali, a także kilkoma zmianami w środku. Oczywiście nie zabraknie głębokiej personalizacji z żywymi kolorami oraz wysokiej jakości materiałami wykończenia wnętrza.

Szczegóły samochodu otrzymamy już w przyszłym tygodniu. Pewne jest, że pierwsze egzemplarze Alpiny XB7 powinny trafić do klientów jeszcze przed końcem bieżącego roku.

2021 Alpina XB7 – zdjęcia szpiegowskie, sierpień 2019

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz