Samochody elektryczne

BMW i4 będzie najmocniejszą wersją nowej Serii 4

To już drugi samochód w ofercie BMW, którego najszybszy wariant napędzany będzie tylko energią elektryczną.

To już drugi samochód w ofercie BMW, którego najszybszy wariant napędzany będzie energią elektryczną.

Od dłuższego już czasu wiemy, że BMW pracuje nad nową generacją Serii 7. Wraz z nadejściem nowego wydania maszyny, na rynku zadebiutuje elektryczny wariant i7, który będzie najmocniejszą wersją auta z całej gamy. Seria 7 to nie jedyny przypadek ze stajni niemieckiego producenta, w którym to elektryczny wariant grać będzie pierwsze skrzypce jeżeli chodzi o moc układu napędowego. Również i nadchodzące BMW i4 przebije mocą topowe BMW M4.

Koncepcyjne BMW i4 zaprezentowane zostało na początku marca z układem napędowym zapewniającym moc 530 KM. Według portalu Autocar, moc w produkcyjnej wersji nie zostanie w żaden sposób okrojona, a maksymalny moment obrotowy wynosić będzie 813 Nm.

Nadchodzące BMW M4 dzielić będzie 3-litrowy, sześciocylindrowy silnik z m.in. BMW X3 M. Jego moc w standardowej wersji M4 wynosić będzie 480 KM i 600 Nm, w przypadku edycji Competition 510 KM.

Tym samym nowe M4 nawet w mocniejszej wersji Competition posiadać będzie o 20 koni mechanicznych mniej niż i4. Na korzyść elektryka wypada również maksymalny moment obrotowy, który się większy o aż 213 Nm i dostępny w całości od razu po naciśnięciu pedału gazu. Przewagą M4 będzie z pewnością jego niższa waga, nie wiadomo jednak jak duża różnica dzielić będzie je od i4, projektanci elektryka już kilkukrotnie zaznaczyli, że bardzo ciężko pracują nad tym, aby maszyna była jak najlżejsza.

Premiera BMW M4 powinna mieć miejsce już niebawem. Elektryczne i4 swój debiut świętować będzie znacznie później, bo pod koniec przyszłego roku.

2020 BMW Concept i4

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz