Samochody elektryczne

Volvo pracuje nad XC100 – flagowym SUV-em Coupe, który otrzyma wariant Recharge

Całkowicie elektryczny napęd i tylko cztery miejsca w środku. To nowa receptura szwedzkiej marki na sukces.

Całkowicie elektryczny napęd i tylko cztery miejsca w środku. To nowa receptura szwedzkiej marki na sukces.

Na jesień zeszłego roku Volvo zaprezentowało swój pierwszy samochód z serii „Recharge”, czyli linii całkowicie elektrycznych maszyn. Na ten czas jedynym przedstawicielem rodziny jest model XC40, jednak już w czasie jego premiery marka zapowiedziała, że w ciągu 5 najbliższych lat zobaczyć mamy 5 kolejnych samochodów z tym typem napędu. Jednym z nich ma być całkowicie nowa maszyna w ofercie firmy.

Jak podają zagraniczne media, Volvo pracuje nad nowym flagowym pojazdem, który będzie posiadał nadwozie tzw. „SUV Coupe”, czyli z mocniej opadającą linią dachu. Auto ma otrzymać nazwę XC100 i być pierwszym pojazdem zaprojektowanym na całkowicie nowej platformie SPA-II, która stworzona została z myślą o uniwersalności typu napędu.

W wariancie całkowicie elektrycznym o nazwie Recharge, nowe Volvo XC100 będzie posiadać w standardzie dwa silniki elektryczne, które umieszczone będą na obu osiach napędowych. To spowoduje, że auto już w bazowej wersji posiadać będzie stały napęd na wszystkie koła. Bateria umieszczona zostać ma w podłodze, pomiędzy dwoma motorami.

Premiery spodziewać mamy się w 2023 roku, a do salonów maszyna trafi jako rocznik 2024. Bazowa cena przewidywana jest na 85 tysięcy dolarów.

2020 Volvo XC40 Recharge

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Motor Trend

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz