Zdjęcia szpiegowskie

300-konny Volkswagen Golf GTI TCR – pierwsze zdjęcia szpiegowskie

Nadchodzi nowy Golf GTI na jakiego czekaliśmy.

Nadchodzi nowy Golf GTI na jakiego czekaliśmy.

Volkswagen nieustannie pracuje nad poszerzeniem gamy modelowej nowej generacji Golfa. Wielokrotnie napotkano już 333-konnego Golfa R z napędem na wszystkie koła, a teraz przyłapano pierwszy raz flagową odmianę z napędem wyłącznie na przednią oś, czyli nowego Golfa GTI TCR.

Czerwony prototyp bez grama kamuflażu został właśnie napotkany w okolicach i na samym torze Nürburgring. Najprawdopodobniej Volkswagen miał nadzieję, że poprzez usunięcie oznaczeń i brak jakikolwiek okryć, uda się zmylić szpiegów motoryzacyjnych, że jest to zwykły Golf GTI.

Polecany film z naszego kanału

Nic bardziej mylnego. Auto otrzymało pełną sesję zdjęciową i możemy podziwiać wszystkie zmiany jakie Volkswagen planuje wkrótce wprowadzić. Po pierwsze auto otrzyma nowy body-kit. Z przodu pojawił się przemodelowany zderzak z dokładką, który wygląda znacznie lepiej niż ten ze zwykłego GTI. Z tyłu największą zmianą jest większy spojler na klapie bagażnika oraz nowy zderzak z większym dyfuzorem.

Do tego dochodzą nakładki na progi poprawiające przepływ powietrza, bardziej wysunięte felgi, obniżone i utwardzone zawieszenie oraz nowy układ wydechowy, który najpewniej zostanie dostarczone przez Akrapovic.

Najważniejszą zmianą jaką wprowadza odmiana TCR jest wzmocniony silnik. Poprzednia generacja posiadała w tej wersji aż 290 KM z 2-litrowego TSI i całość była przekazywana na przednią oś. W ósmej generacji będzie podobnie, jednak moc wzrośnie najpewniej do 300 KM.

Premiera nowego Golfa w wersji GTI TCR nastąpi jeszcze w tym roku.

2021 Volkswagen Golf GTI TCR – zdjęcia szpiegowskie, maj 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

zdjęcia: Carscoops

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz