Supersamochody

Czy tak wyglądałby supersamochód od Rolls-Royce’a?

Charakterystyczne linie Rolls-Royce'a całkiem nieźle pasują do designu supersamochodu.

Charakterystyczne linie Rolls-Royce’a całkiem nieźle pasują do designu supersamochodu.

Oferta luksusowych samochodów oferowanych przez Rolls-Royce’a jest dość szeroka. Znajdziemy w niej ogromne limuzyny, coupe, a nawet kabriolet. Co jednak gdyby brytyjska marka miała mieć w swojej ofercie supersamochód i rzucić wyzwanie Bugatti?

Projekt ten zdecydowanie byłby czymś interesującym, a podkręcone V12 mogłoby oferować wiele w znacznie mniejszym nadwoziu. Wizualizację takiego projektu przygotował Rain Prisk i muszę przyznać, że design luksusowych samochodów Rolls-Royce’a zadziwiająco dobrze pasuje do bryły 2-drzwiowego, nisko zawieszonego supersamochodu.

Z przodu widzimy inspirację Rolls-Royce’em Phantom Coupe poprzedniej generacji z wąskimi reflektorami. Klasyczna atrapa chłodnicy została nieco pomniejszona, by dobrze komponowała się ze znacznie mniejszym nadwoziem. Oczywiście nie zabrakło Spirit of Ecstasy na masce.

Auto zostało zaprojektowane z założeniem posiadania silnika umieszczonego centralnie. Z całą pewnością byłby to znany, 6,6-litrowy silnik V12, który gdyby otrzymał poczwórne turbodoładowanie mógłby spokojnie generować ok. 1000 KM i być ciekawą alternatywą dla Bugatti Chiron. Auto byłoby nastawione na jak najwyższy komfort, więc zestawienie z McLarenem, czy Ferrari mija się z celem.

Supersamochód od Rolls-Royce – wizualizacja, maj 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

zdjęcia: Rain Prisk

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz