Supersamochody

Poznajcie nowe Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder

V10, brak dachu i napęd tym razem wyłącznie na tylną oś. Czy potrzeba czegoś więcej?

V10, brak dachu i napęd tym razem wyłącznie na tylną oś. Czy potrzeba czegoś więcej?

Podczas odświeżenia Huracana na początku 2019 roku, auto otrzymało kilka zmian stylistycznych, silnik w standardzie podkręcony do 640 KM oraz nieco nowych technologii poprawiających komfort codziennego podróżowania. Niestety zrezygnowano z wersji z napędem wyłącznie na tylną oś i samochód był oferowany wyłącznie z napędem na wszystkie koła.

Bezpośredni następca odmiany LP580-2 został zaprezentowany na początku bieżącego roku i został ochrzczony jako Huracan RWD. Jednostka napędowa została przekonfigurowana i jej moc obniżona do 610 KM (czyli początkowej mocy wersji przed faceliftingiem z napędem na wszystkie koła) oraz posiada nowy system kontroli trakcji, z przodu pojawił się inny splitter oraz wloty powietrza, a z tyłu zawitał nowy dyfuzor. Wnętrze nie zostało zmodyfikowane w żaden sposób, jednak nie o zmiany wizualne chodzi w modelu.

Teraz, 4 miesiące później doczekaliśmy premiery takiego samego wariantu, jednak bez stałego dachu. Jego sercem jest ta sama V10 o mocy 610 KM, jednak z uwagi na masę wyższą o 33 mocy oraz inną aerodynamikę, auto jest wolniejsze o 0,2 sekundy od wersji Coupe, a to oznacza sprint od 0 do 100 km/h w czasie 3,5 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 324 km/h.

Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder waży zaledwie 1 509 kg, a jego stosunek masy do mocy wynosi 2,47 kg/KM. Napęd przekazywany jest w proporcji 40% przód – 60% tył.

Samochód można już zamawiać u dilerów. Pierwsze egzemplarze mają trafić do klientów już latem bieżącego roku. Jego cena bez podatków wynosi w Europie 175 838 euro (ok. 811 108 zł), a w USA jest to koszt 229 428 dolarów (ok. 964 687 zł).

2021 Lamborghini Huracan EVO RWD Spyder

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz