Jak podoba wam się Nissan 400Z w takim wydaniu?

Auto zobaczymy już w przyszłym roku, więc można zacząć spekulacje temat jego wyglądu.

Auto zobaczymy już w przyszłym roku, więc można zacząć spekulacje temat jego wyglądu.

W połowie kwietnia dotarła do nas świetna wiadomość dotycząca następcy Nissana 370Z. Model 400Z wszedł już w zaawansowaną fazę produkcji i gotowy będzie w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Jak na ten czas wiemy, że pod maską Nissana 400Z zobaczymy 3-litrowy silnik V6 pochodzący z Infiniti Q50/Q60 400 Red Sport o mocy 400 KM. Początkowo jednostka sprzężona będzie z 9-biegową, automatyczną skrzynią, jednak z czasem, w ofercie pojawić ma się również przekładnia manualna. Co najważniejsze, napęd ma być przekazywany wyłącznie na tylną oś.

Nadwozie samochodu, a zwłaszcza przedni zderzak inspirowane mają być wyglądem kultowego Nissana 240Z, ogólna sylwetka i gabaryty będą jednak niewiele odbiegać od dostępnej aktualnie generacji 370Z. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że auto otrzyma okrągłe przednie reflektory. Wnętrze ma zostać znacznie zmodernizowane i przystosowane do najnowszych technologii. Nie powinno zabraknąć ekranu zamiast klasycznych zegarów, systemu inforozrywki z dużym ekranem, a także ładowarki indukcyjnej, czy systemów Android Auto oraz Apple CarPlay.

Dalej jest to niewielka ilość informacji jeżeli chodzi o wygląd zewnętrzny maszyny. Nie przeszkadza to jednak grafikom w tworzeniu pierwszych wizualizacji prezentujących nadwozie nadchodzącego Nissana 400Z. Poniżej obejrzeć możecie wizję auta w bardzo futurystycznej wersji, która łączy w sobie wygląd modelu 240Z z Nissanem GT-R50 od Italdesign oraz pewnymi naleciałościami z nowej Toyoty Supry, z którą maszyna będzie konkurować na rynku.

2021 Nissan 400Z – wizualizacja Maxima Shershneva

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Maxim Shershnev via Instagram

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz