BMW ujawnia pierwsze szczegóły nowej Serii 4

Przy okazji opublikowano pokaźną sesję zdjęciową... całkowicie zakamuflowanego prototypu.

Przy okazji opublikowano pokaźną sesję zdjęciową… całkowicie zakamuflowanego prototypu.

Do gamy modeli BMW wkrótce dołączą nowe generacje Serii 3 i Serii 4. G20 otrzyma jedynie minimalny lifting oraz topową odmianę M3, a Seria 4 będzie zupełnie nową generacją. Ta ma się znacząco różnić od dotychczasowej i otrzyma nowy wygląd, który będzie odbiegał od Serii 3 i bliżej będzie jej do sportowych M3 i M4.

Główną zmianą będzie nowy przedni pas, który otrzyma nową atrapę chłodnicy inspirowaną koncepcyjnymi modelami z ostatnich dwóch lat. Ta będzie teraz na całą wysokość, co znacząco odbiega od aktualnym przyjętych standardów BMW.

BMW zapowiada, że nowa Seria 4 będzie teraz z znacznym stopniu odbiegać od Serii 3 i będzie nastawiona na „ekscytujące wrażenia z jazdy”. W porównaniu z G20, auto będzie niższe o 57 mm, środek ciężkości będzie o 21 mm niżej, a także będzie miało lepszy wskaźnik aerodynamiczności. Do tego przednie koła będą większy kąt skrętu, a tylne koła będą miały rozstaw szerszy o 23 mm.

W kwestii jednostek napędowych, wiemy, że topowy wariant M440i xDrive przejdzie odświeżenie i stanie się teraz miękką hybrydą z instalacją 48V. To sprawi, że 374 KM generowanych przez 3-litrową jednostkę 6-cylindrową będą dynamiczniejsze niż kiedykolwiek i wpłynie pozytywnie właściwości jezdne, szczególnie przy niższych prędkościach. Podczas debiutu zobaczymy też wariant 430i, który posiadać będzie 2-litrową, 4-cylindrową jednostkę o mocy 255 KM.

Premiera całkowicie nowej Serii 4 powinna odbyć się wyłącznie online i nastąpi to najpewniej w ciągu najbliższych miesięcy. Auto powinno wejść do produkcji jeszcze w tym roku.

2021 BMW Serii 4 – oficjalne zdjęcia zakamuflowanego prototypu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz