Niemalże nieużywany Lexus LFA pokryty chromem wystawiony na sprzedaż

Kultowa japońska maszyna możliwa jest do zakupienia za nieco ponad milion euro.

Kultowa japońska maszyna możliwa jest do zakupienia za nieco ponad milion euro.

Lexus LFA to prawdopodobnie najbardziej wyjątkowe auto japońskiego producenta. Prace nad nim rozpoczęły się w 2000 roku i pierwotnie miał to być pokazowy model Toyoty, do której należy Lexus. Publiczna premiera modelu odbyła się aż 9 lat później, podczas targów motoryzacyjnych w Tokio. W specjalnie przygotowanej fabryce w Motomachi, przez dwa lata pracowało 170 osób, które ręcznie złożyły 500 egzemplarzy pojazdu. Ostatnia sztuka zjechała z taśm montażowych 18 grudnia 2012 roku.

Chociaż może wydawać się to nieprawdopodobne, to na początku zeszłego roku, firma posiadała na sprzedaż jeszcze 7 reprezentantów tego wyjątkowego modelu. Poza tym na rynku wtórnym często spotkać można ofertę sprzedaży Lexusa LFA, jednak oczywiście za odpowiednio wysoką cenę, a im bardziej dany egzemplarz jest wyjątkowy, tym wyższą.

Na niemieckim portalu aukcyjnym Mobile.de, na którym często spotkać można się z ofertami wyjątkowych aut, pojawiła się niedawno jedna sztuka LFA. Samochód nie jest jednak byle standardową konfiguracją, a maszyną przerobioną tak, aby przyciągać jak najmocniej wzrok. Prawie cała karoseria samochodu pokryta została chromowanym lakierem, z którym kontrastują ciemne elementy nadwozia oraz czerwone zaciski hamulców. Krwisty odcień dominuje również w środku na skórzanych elementach przebijanych czernią oraz włóknem węglowym.

Co ważne, maszyna jest niemalże nieużywana, na liczniku znajduje się jedynie 870 przejechanych kilometrów. Cena? 1.049,600 euro, z wliczonymi podatkami. Czy jest to dobra oferta za ściśle limitowany i kultowy samochód z 4,8-litrowym silnikiem V10 pod maską? To już podlega waszej ocenie.

2011 Lexus LFA – chromowany egzemplarz na sprzedaż

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mobile.de

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz