Samochody elektryczne

Nissan wkrótce będzie miał elektrycznego SUV-a

Do sieci wyciekły zdjęcia patentowe nowego modelu potwierdzające, że Ariya jest już bliski seryjnej produkcji.

Do sieci wyciekły zdjęcia patentowe nowego modelu potwierdzające, że Ariya jest już bliski seryjnej produkcji.

Nissan wkrótce dołączy do producentów, którzy oferują modele elektryczne w segmencie SUV. Aktualnie nie jest tych samochodów wiele, jednak wskaźniki sprzedaży napędzają rynek i powstanie nowych modeli. W niedalekiej przyszłości w segmencie elektrycznych SUV-ów zobaczymy m.in. Skodę Enyaq, Forda Mustanga Mach-E, czy Volkswagena ID.4, a teraz wiadomo też, że nad takim modelem pracuje japoński producent.

W zeszłym roku zaprezentowany został model koncepcyjny, jednak nie ujawniono oficjalnie, że auto wkroczy wkrótce do produkcji. Tak się jednak stanie i najlepszym dowodem na to są świeże zdjęcia patentowe nowego modelu, który wygląda bardzo zbliżenie do koncepcyjnego Nissana Ariya 2019 roku.

Znane są podstawowe dane techniczne konceptu i możemy założyć, że te niewiele się zmienią w produkcyjnej formie. Auto miało ok. 4600 mm długości, 1920 szerokości i 1630 mm wysokości, co oznacza, że Ariya w produkcyjnej formie będzie się znajdowała pomiędzy modelami Qashqai oraz X-Trail.

W kwestii napędu, koncepcyjna wersja była napędzana dwoma silnikami elektrycznymi umiejscowionymi po jednym na każdą oś. To najpewniej ulegnie zmianie i samochód otrzyma napęd przeszczepiony z Nissana Leaf. Oznaczać to będzie baterię o pojemności od 40 kWh do 62 kWh oraz dwa silniki elektryczne o mocach 147 KM (110 kW) lub 217 KM (160 kW). Napęd będzie przekazywany wyłącznie na przednią oś, a maksymalny zasięg powinien wynieść ok. 350 kilometrów.

2021 Nissan Ariya – zdjęcia patentowe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz