BMW X8 M będzie 750-konnym hybrydowym SUV-em

Nadchodzi najmocniejsza "eMka" w historii.

Nadchodzi najmocniejsza „eMka” w historii.

Kilka tygodni temu informowaliśmy, że BMW zadecydowało się na zastrzeżenie nazwy „X8” oraz „X8 M”, co stanowi najbardziej wyraźny dowód prac nad nowym flagowym SUV-em. Model nie tylko będzie największym i najbardziej masywnym pojazdem w gamie, lecz również będzie oferował całkiem niezłe osiągi jako pełnoprawna odmiana „M”.

Jak podaje magazyn Car, nowe BMW X8 M ma zadebiutować w 2022 roku i będzie legitymować się mocą aż 750 KM i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Będzie ona pochodzić z hybrydowego układu napędowego typu Plug-In. Główną jednostką napędową ma być znane, 4,4-litrowe V8 z podwójnym turbodoładowaniem i będzie ono wspierane przez 200-konny silnik elektryczny.

To ma pozwolić nie tylko na szokujące osiągi, lecz również na całkiem dobre wyniki zużycia paliwa. Dane na razie nie są znane i dość ciężko jest je szacować, jednak auto wewnątrz firmy rzekomo znane pod nazwą „Project: Rockstar”.

Debiut nowego BMW X8 spodziewany jest pod koniec bieżącego roku lub na początku 2021 roku. Wariant „M” powinien pojawić się kilka miesięcy później.

Warto zaznaczyć, że oprócz flagowego wariantu M, wartym uwagi będzie także wariant M60i, który pod maską będzie skrywał silnik V12.

źródło: Car

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz