Poznajcie McLarena P1 GTR-18 od Lanzante

Chociaż samochód przestał być produkowany pięć lat temu, to na jego bazie dalej powstają niesamowite projekty.

Chociaż samochód przestał być produkowany pięć lat temu, to na jego bazie dalej powstają niesamowite projekty.

McLaren P1 produkowany był w latach 2013-2015 i w tym czasie powstało jedynie 375 sztuk tego genialnego samochodu. Chociaż brytyjska marka do dzisiaj produkuje zapierające dech w piersiach maszyny takie jak np. McLaren Senna, to P1 zajmuje specjalne miejsce w historii motoryzacji, najlepiej świadczy o tym fakt, że pomimo bardzo ograniczonej liczby egzemplarzy na rynku, na samochodu dalej powstają nowe projekty.

Auto trafiło niedawno na warsztat tunera Lanzante, który w swojej historii zajmował się już maszyną w wersjach P1 LM i P1 GT. Tym razem jednak modyfikacje wprowadzone zostały na topowej odmianie GTR.

Malowanie samochodu odnosi się do zespołu Gulf i jego ikonicznego Mclarena F1 GTR 28R. Górna część nadwozia polakierowana została na charakterystyczny błękitny kolor, boki na ciemno, a obie barwy przebijane są jaskrawymi, pomarańczowymi elementami. Również i koła są zgodne ze wzorem F1 GTR i otrzymały wieloramienny wzór z jaskrawym wykończeniem.

Tuner nie podał żadnych informacji dotyczących zmian w układzie napędowym. Oznacza to, że hybrydowy układ bazujący na 3,8-litrowym silniku V8 generuje blisko 1000 koni mechanicznych mocy, które pozwalają maszynie ważącej 1440 kilogramów rozpędzić się do 100 km/h w czasie zaledwie 2,4 sekundy.

Warto zaznaczyć, że McLaren P1 GTR-18 posiada homologację drogową, a samochód, który widzicie na zdjęciu zapowiada serię sześciu takich maszyn, z których każda otrzyma inny, charakterystyczny styl nadwozia nawiązujący do wzorów wyścigowych aut sprzed lat. Cena za jedną sztukę nie została podana.

McLaren P1 GTR-18 od Lanzante

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Lanzante

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz