Supersamochody

Ferrari planuje zaprezentować dwa nowe modele w tym roku

Włoski producent w ekspresowym tempie wprowadza nowe modele do swojej gamy.

Włoski producent w ekspresowym tempie wprowadza nowe modele do swojej gamy.

W 2019 roku Ferrari zaprezentowało 5 nowych modeli, co jest dość nadzwyczajnym tempem w tym segmencie i dla tej marki. Nie były do też byle jakie samochodu, gdyż mogliśmy podziwiać SF90 Stradale, F8 Tributo, F8 Spider, 812 GTS oraz Roma.

Ten rok jest inny z wielu powodów. Niemniej, Ferrari planuje zaprezentować światu w tym roku dwa nowe samochody. Enrico Galliera w wywiadzie z Autucar zdradził również, że do końca 2022 roku w gamie ma się pojawić łącznie jeszcze 15 nowych samochodów, co oznacza, że w 2021 i 2022 roku zobaczymy aż 13 nowych modeli.

Niestety brytyjskim dziennikarzom nie udało się uzyskać informacji jakie nowe samochody zobaczymy w najbliższych miesiącach. Galliera zdradził jedynie, że Ferrari planuje wkroczyć z nowe segmenty.

Kiedy patrzymy na nowe segmenty, musimy pamiętać o charakterze i pozycji marki Ferrari, a to jest nasze jedyne ograniczenie. Istnieją pewne naturalne segmenty, takie jak samochody sportowe i GT, ale możemy patrzeć na inne, o ile są one zgodne z naszymi wartościami.

Enrico Galliera

O jaki segmenty chodzi? Pierwszym, który przychodzi na myśl jest oczywiście segmenty SUV. Od kilku lat wiadome jest, że Ferrari pracuje nad swoim pierwszym SUV-em, który będzie miał zadanie konkurować m.in. z Lamborghini Urus. Auto ma zadebiutować do końca 2022 roku i otrzymać nazwę „Purosangue”.

W kwestii dalszych spekulacji, może założyć, że Włosi pokażą SF90 Stradale bez dachu, hybrydowy wariant modelu 488, a także nowe samochody z serii Icona, które dołączą do Monza SP1 i Monza SP2.

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz