Volvo nie pojedzie szybciej niż 180 km/h

Wszystkie nowe samochody będą miały kaganiec na 180 km/h, a planach jest również automatyczne ograniczenie prędkości np. przy szkołach.

Wszystkie nowe samochody będą miały kaganiec na 180 km/h, a planach jest również automatyczne ograniczenie prędkości np. przy szkołach.

W ramach strategii Vision 2020, wszystkie nowe samochody sprzedane przez Volvo będą posiadał zbudowane organicznie maksymalnej prędkości do 180 km/h. To znacznie mniej niż u konkurencji, gdzie zazwyczaj stosowane jest organicznie do 250 km/h, jeśli samochód jest w stanie osiągnąć wyższą prędkość.

W planach szwedzkiego producenta na najbliższą przyszłość jest też kilka innych nowości. Wkrótce auta będą wyposażone również w inteligentna kontrolę prędkości, która będzie dostosowywała maksymalną prędkość do aktualnych warunków drogowych oraz geolimiter, który na bazie naszej lokalizacji będzie wymuszał spokojną jazdę w newralgicznych miejscach takich jak okolice szkół.

Nowe ograniczenie będzie obowiązywać w każdym modelu i w każdej wersji, wliczając w to usportowione warianty z emblematem Polestar.

2020 Volvo S60 T8 Polestar Engineered – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz