Czy to następca Porsche 918 Spyder?

Do sieci wyciekły grafiki patentowe prezentujące nadwozie nowego hipersamochodu od Porsche.

Do sieci wyciekły grafiki patentowe prezentujące nadwozie nowego hipersamochodu od Porsche.

Produkcja Porsche 918 Spyder została zakończona w połowie 2015 roku. Chociaż pojazd osiągnął ogromny sukces, to jak dotąd nie doczekaliśmy się jego następcy i jak się teraz okazuje, szybko nie będzie miało to miejsca. Pierwsze możliwe terminy, kiedy to nastąpi, wskazują najszybciej na 2025 rok, poinformował o tym w marcu zeszłego roku Olivera Blume, szef Porsche, podczas wywiadu udzielonego w trakcie trwania Geneva Motor Show 2019.

Zaplanowana na tak daleki termin premiera nie oznacza jednak, że przez najbliższe lata niemiecki producent zamierza się ociągać. Prace nad maszyną trwają cały czas, a najlepszym potwierdzeniem tego, są te grafiki patentowe, jakie trafiły niedawno do sieci.

Maszyna jaką przedstawiają przypomina w pewnym stopniu koncepcyjny samochód Porsche 917, jaki marka zaprezentowała w zeszłym roku. Sylwetka pojazdu jest bardzo opływowa i futurystyczna, bezpośrednio pokazuje, że samochód ten tworzony jest aby bić kolejne rekordy prędkości na torach wyścigowych. Uwagę zwraca przede wszystkim mały kokpit otoczony szklaną kapsułą oraz konstrukcja tyłu z podwójnym spojlerem.

Jak na ten czas mamy niewiele informacji o tym, co napędzać będzie następcę Porsche 918 Spyder. Auto w pewnym stopniu będzie zelektryzowane, jednak nie wiemy, czy chodzi to układ całkowicie elektryczny czy hybrydowy. Istnieje realna szansa, że wykorzystywać będzie ono akumulatory półprzewodnikowe, nad którymi Porsche prowadzi badania współpracując z Uniwersytetem Stanforda.

Następca Porsche 918 Spyder – grafiki patentowe

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autovisie

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz