Supersamochody

Slot na zakup jednego Koenigsegga Gemera wystawiony na sprzedaż

Slot na zakup auta dostępny jest do odkupienia u dealera.... McLarena.

Slot na zakup auta dostępny jest do odkupienia u dealera…. McLarena.

Koenigsegg Gemera zaprezentowany został publicznie, podczas trwania ostatnich targów motoryzacyjnych w Genewie. Chociaż wydarzenie zostało oficjalnie odwołane, to szwedzki producent i tak przeprowadził prezentację na swoim stanowisku, dzięki czemu jako jedyna marka pokazał swoją nowość w zaplanowanym czasie.

Model jest niezwykle ekskluzywny i powstanie w liczbie zaledwie 300 egzemplarzy. Jak przystało na tak niskoprodukcyjną maszynę, wszystkie sztuki zostały wykupione od razu, a pozostali chętni liczyć muszą na rynek wtórny. Ten jednak i tym razem nie zawiódł a slot na zakup Koenigsegga Gemera dostępny jest już do dokupienia.

Co ciekawe, pierwsza taka oferta pochodzi od dealera McLaren Charlotte. Nie jest to jedyna maszyna, którą salon oferuje spoza oferty brytyjskiej marki, ponieważ w portfolio znajdują się również auta Astona Martina czy Audi, jednak w przypadku Koenigsegga, dealer ustrzelił naprawdę świetną okazję. Slot na zakup samochodu oznaczony jest jako VIN 001, co oznacza, że udało mu się wykupić już pierwszą sztukę szwedzkiego hipersamochodu. Naturalnie zwiększa to prestiż oferty jak i ceny za odsprzedaż, ta jednak nie została podana w sieci i aby ją poznać, trzeba osobiście skontaktować się z sprzedawcą.

Jeżeli chodzi o samego Koenigsegga Gemerę, to auto zostało zaprojektowane z myślą o czterech dorosłych osobach. Samochód posiada rozstaw osi wynoszący 3 metry, co przekłada się na ogromną ilość miejsca. We wnętrzu znajdziemy bardzo bogate wyposażenie, by nasza podróż była najbardziej komfortowa. Z przodu dominuje ogromny wyświetlacz systemu inforozrywki, a pasażerowie z tyłu mają własne umieszczone na oparciach przednich foteli. Na pokładzie są również dwie ładowarki bezprzewodowe do smartfonów, Apple CarPlay, Hot Spot WiFi, system audio z 11 głośnikami oraz trzystrefowa klimatyzacja.

Maszyna posiada cztery silniki z czego trzy są elektryczne. Główna jednostka to zaledwie 2-litrowy, 3-cylindrowy silnik z podwójnym turbodoładowaniem. Jego moc to jednak aż 608 KM, dzięki zastosowaniu technologii Freevalve. Pozostałe trzy silniki elektryczne łącznie generują moc 1123 KM. Dwa z nich o mocy 500 KM każdy znajdują się z tyłu i napędzają po jednym kole, a trzeci o mocy 123 KM wspomaga jednostkę spalinową w napędzaniu przedniej osi. Jeśli chodzi o osiągi, to pomimo, że jest to komfortowy gran tourer, jest to też prawdziwy Koenigsegg. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje Gemerze zaledwie 1,9 sekundy.

2020 Koenigsegg Gemera

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: McLaren Charlotte

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz