Jaguar nie zamierza rezygnować z sedanów

Brytyjski producent ogłosił, że w jego ofercie zawsze będzie dostępny przynajmniej jeden sedan.

Brytyjski producent ogłosił, że w jego ofercie zawsze będzie dostępny przynajmniej jeden sedan.

W świecie opanowanym przez SUV-y niedługo może zabraknąć klasycznych samochodów takich sedany, czy kombi. Już teraz każdy producent posiada w swojej ofercie przynajmniej jednego SUV-a i w większości przypadków, to właśnie one generują większość sprzedaży.

Joe Eberhardt, dyrektor generalny Jaguara na Północną Amerykę, zapowiedział w niedawnym wywiadzie dla MotorTrend, że pomimo wielu zmian na rynku, Jaguar zawsze pozostanie wierny swoim tradycjom i nie planuje wycofać się z klasycznych sedanów.

Przyszłość sedanów jest wyzwaniem dla całej branży. Wielu naszych konkurentów zapowiedziało, że odejdzie od sedanów. My nie mamy zamiaru tego robić. Fakt, że właśnie wprowadziliśmy odświeżony F-Type jest dowodem na to, że nadal wierzymy w samochody sportowe, a zwłaszcza w markę Jaguar. I choć wolumen może nie być taki, jak kiedyś, nadal uważamy, że jest to serce i dusza naszej firmy. Zawsze będziemy w sedanach. To nie podlega dyskusji.

Aktualnie w ofercie brytyjskiego producenta znajdziemy 3 sedany (XE, XF, XJ), 3 SUV-y (F-Pace, E-Pace, I-Pace) oraz sportowe coupe F-Type.

2019 Jaguar F-Pace SVR – zdjęcia z naszego testu

Zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: MotorTrend

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz