BMW opatentowało nazwy „X8” oraz „X8 M”

Po poprzednich wyciekach, wydaje się, że mamy ostateczne potwierdzenie, że BMW X8 nadchodzi.

Po poprzednich wyciekach, wydaje się, że mamy ostateczne potwierdzenie, że BMW X8 nadchodzi.

Pierwsze informacje o kolejnym SUV-ie w gamie BMW pojawiły się już w maju 2019 roku. To właśnie wtedy pojawiły się pierwsze plotki o flagowym „SUV-ie Coupe”, który miałby bazować na BMW X7 i posiadać całkowicie nowy tylny pas oraz kilka nieznacznych zmian z przodu. Jego nazwa kodowa określana była już wtedy jako G09.

Później pojawiły się pierwsze wizualizacje (powyższa jest autorstwa j.b.cars), a także kolejne nieoficjalne informacje, których źródłem rzekomo byli anonimowe osoby z centrali BMW. Już w czerwcu dowiedzieliśmy się, że auto powstaje, będzie wykorzystywać płytę z jednostki napędowe z BMW X7, a także dostępna będzie wersja X8 M, która wykorzystywać będzie 4,4-litrowy silnik V8 z BMW X6 M o mocy 625 KM w wersji Competition.

W listopadzie 2019 roku portal BMWBlog ogłosił, że centrala BMW zatwierdziła już samochód do produkcji i auto jest w fazie testów. Pojawiły się informacje, że samochód zobaczyć mamy na koniec przyszłego roku, bądź w pierwszych miesiącach 2021 roku, a flagowy wariant będzie wykorzystywał silnik V12. Wariant „M60i” wyciekł w oprogramowaniu X7 już we wrześniu 2019 roku.

2020 BMW X6 M

Dziś nareszcie mamy coś oficjalnego. Po zastrzeżeniu w urzędzie patentowym nazwy X8 na początku 2018 roku, teraz BMW zastrzegło również nazwę „X8 M”. Odstęp ponad dwóch lat od rejestracji jest wyraźnym potwierdzeniem, że niemiecki producent faktycznie pracuje nad samochodem i teraz przygotowuje się również do sportowego wariantu.

Spodziewane jest, że nowe BMW X8 oraz BMW X8 M zobaczymy pod koniec bieżącego roku, a do sprzedaży trafi w 2021 roku. Głównymi rynkami będą Stany Zjednoczone oraz Chiny. Aktualnie mówi się, że wariant M60i z silnikiem V12 dostępny będzie wyłącznie w USA.

BMW X7 xDrive40i – zdjęcia z naszego testu

zdjęcia: Michał Śniadek

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: BMW X7 Forum

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz