Nowy Scirocco na świeżej wizualizacji

Usportowiona wersja Golfa nie jest już dostępna od 3 lat.

Usportowiona wersja Golfa nie jest już dostępna od 3 lat.

Wraz z nową generacją, Volkswagen zrezygnował z oferowania z Golfa w wersji 3-drzwiowej. To daje nadzieję, że do gamy producenta może powrócić w zupełnie nowej odsłonie 3-drzwiowe Scirocco.

Volkswagen Scirocco był produkowany od 2008 do 2017 roku i bazował na 7. generacji Golfa. Wyróżniał się ciekawym nadwoziem typu coupe i sportową stylistyką. By ograniczyć koszty produkcji auto miało przeszczepione ogromną ilość elementów Golfa, jednak nie było to na pierwszy rzut oka widoczne.

Druga generacja (czwarta jeśli liczyć poprzednika o tej samej nazwie z lat 1974–1992) naturalnie bazowałoby na Golfie 8. generacji. Przeszczepione zostałoby wnętrze oraz wiele elementów zewnętrznych. To jak nowe Scirocco mogłoby wyglądać postanowił pokazać Kleber Silva i przygotował sportową wersję GTS, będącą odpowiednikiem Golfa GTI.

Auto wygląda bardzo dobrze. Przedni pas jest bardzo spójny, a reflektory z Golfa pasują tu bardziej niż do hatchbacka. Linia okien została nieco zaostrzona, a nadwozie ma teraz nieco wyraźniejsze przetłoczenia. W wersji GTS auto posiadałoby 2-litrowy silnik TSI o mocy 245 KM, a napęd przekazywany byłby wyłącznie na przednią oś.

Mamy zastrzeżenie do tylnego pasa. Ten względem poprzedniego Scirocco nie uległ dużym zmianom. Jeśli auto faktycznie by powstało, z pewnością otrzymałoby nowe reflektory i prawdopodobnie tylna szyba nachodziłaby nieco niżej w stylu m.in. ID.3.

2021 Volkswagen Scirocco – wizualizacja Kleber Silva

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz