McLaren wierzy, że paliwa syntetyczne mogą być alternatywą dla prądu

Marka rozpoczęła prace nad samochodem, który napędzane będzie paliwem tego typu.

Marka rozpoczęła prace nad samochodem, który napędzany będzie paliwem tego typu.

Całkiem niedawno dowiedzieliśmy się, że Volkswagen wierzy w to, że silniki spalinowe zostaną z nami na jeszcze bardzo długi czas. Stanie się tak głównie dzięki rozwijającej się produkcji paliw syntetycznych, które mogą być świetną alternatywa dla energii elektrycznej w świecie motoryzacji. Jak się okazuje, nie tylko niemiecki koncern ma takie spojrzenie na sprawę, podobnego zdania jest McLaren.

Portal Autocar miał okazję porozmawiać z dyrektorem operacyjnym brytyjskiej marki Jensem Ludmannem, który zdradził, że przedsiębiorstwo rozpoczęło prace nad samochodem, które napędzane będzie właśnie paliwem syntetycznym. Projekt jest na ten czas na bardzo wczesnej fazie rozwojowej, liczy się jednak fakt, że firma wierzy, że samochody z takim typem napędu stanowić będą pewną część rynku motoryzacji przyszłości.

Według Ludmanna syntetyki mogą być bardzo dobrą alternatywą dla energii elektrycznej, zwłaszcza jeżeli weźmie się pod uwagę to, jak duże obciążenie dla środowiska powoduje produkcja akumulatorów, a dodatkowo możliwość wykorzystania energii słonecznej w procesie wytwarzania paliw syntetycznych. Zaznaczył jednak, że nie ma nic przeciwko rozwojowi technologii aut elektrycznych, chce jedynie zwrócić uwagę na dostępne alternatywy.

Biorąc pod uwagę aktualnie rozważane pomysły na przyszłość motoryzacji, a więc auta elektryczne, wodorowe oraz te napędzane paliwami syntetycznymi, jesteśmy pewni, że te ostatnie najbardziej przepadną do gustu zagorzałym petrolheadom. Dlatego też zdanie McLarena oraz Volkswagena na temat tego rodzaju samochodów, powinno cieszyć nas wszystkich.

2020 McLaren 765LT

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Autocar

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz