Według Volkswagena spalinowe silniki mają przed sobą jeszcze długi żywot

Paliwa syntetyczne nadzieją dla jednostek spalinowych.

Paliwa syntetyczne nadzieją dla jednostek spalinowych.

W branży motoryzacyjnej coraz częściej pojawiają się proroctwa, według których era silników spalinowych niebawem ma się zakończyć. Z uwagi na to coraz większa część producentów inwestuje ogromne pieniądze w rozwój technologii aut elektrycznych, licząc, że to właśnie one władać będą transportem przyszłości.

Są jednak firmy, które pomimo prac nad elektrycznymi samochodami, wierzą, że silniki spalinowe wykorzystywane będą przez ludzi jeszcze bardzo długo. Takiego zdania trzyma się Volkswagen, o czym przekonaliśmy się dzięki niedawnemu wywiadowi z szefem technicznym firmy.

Portal Autocar miał okazję porozmawiać z Matthiasem Rabe, na temat przyszłości branży motoryzacyjnej. Ten stwierdził, że silniki spalinowe „będą z nami dłużej niż większość przewiduje”, ze względu na możliwość produkowania paliw syntetycznych. Chociaż w tym momencie daleko jest nam do ich masowej produkcji, to według Matthiasa, powinniśmy w nie inwestować, z uwagi na to, że auta elektryczne napotykają duże problemy technologiczne, głównie powiązane z ciężarem i wielkością akumulatorów.

Przejdziemy w przyszłości na paliwa syntetyczne. Jeśli spojrzeć na przemysł lotniczy, syntetyczne paliwa cieszą się dużym popytem, ponieważ samoloty nie będą zasilane elektrycznie. Traktujemy nasze cele dotyczące zmniejszania emisji dwutlenku węgla bardzo poważnie i chcemy być wzorem w tej dziedzinie, ale to nie oznacza, że zrezygnujemy z wykorzystywania silników spalinowych.

Matthias Rabe, szef technologiczny Volkswagena

Warto zaznaczyć, że VW nie jest odosobnioną marką, która uważa, że konwencjonalne jednostki czeka jeszcze długa przyszłość. Podobnego zdania jest BMW, według którego, te wykorzystywane będą jeszcze przez przynajmniej 30 lat.

2019 Volkswagen Touareg V8 TDI – zdjęcia z naszego testu

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2020 Volkswagen Golf GTI

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz