Supersamochody

Wciąż można kupić Lamborghini Countach prosto z salonu

Prezentowany egzemplarz jest w idealnym stanie i wciąż posiada folie ochronne.

Prezentowany egzemplarz jest w idealnym stanie i wciąż posiada folie ochronne.

Nie do wiary jakie perełki wciąż można kupić w idealnym stanie. Ostatnio prezentowaliśmy wyjątkowo utrzymane klasyki, jednak wciąż miały one przejechane przynajmniej kilkaset kilometrów. Teraz na sprzedaż trafiło wyjątkowe Lamborghini Countach, które aktualnie stoi w salonie firmowym w Kanadzie i od nowości ma przejechane zaledwie… 135 kilometrów.

Lamborghini Countach to ikona motoryzacji lat 80. i 90. Powstał on jeszcze za czasów, gdy włoska firma nie należała do Volkswagena i mała zupełnie inny design niż teraz. Kiedyś były to samochody bardzo surowe i stylistyką bardzo prostą, jednak wciąż niesamowicie agresywną. W przeciągu 16 lat produkcji łącznie powstało zaledwie 2000 egzemplarzy tego modelu.

Auto jest w specyfikacji amerykańskiej, która wyróżnia się innym przednim zderzakiem. Ten został przeprojektowany, by spełnić lokalne normy bezpieczeństwa. Jest o wersja 25th Anniversary Edition, która wyróżniała się nieco zmienioną stylistyką i jeszcze lepszymi osiągami.

Sercem jest 5,2-litrowe V12 o mocy 455 KM, a napęd przekazywany jest wyłącznie na tylne koła za pośrednictwem 5-stopniowej manualnej skrzyni. Samochód przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie 4,7 sekundy, a prędkość maksymalna wynosi 295 km/h.

Auto zostało wycenione na 799 900 dolarów kanadyjskich, czyli w przeliczeniu ok. 2 374 495 zł. Mając na uwadze stan samochodu, cena wciąż wydaje się być okazyjna.

1990 Lamborghini Countach – egzemplarz na sprzedaż, kwiecień 2020

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Lamborghini Montreal

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz