So good to be back! BMW wraca z przytupem do korzeni modelem R 18!

BMW powraca do korzeni prezentując nowy motocykl R 18, czyli masywnego, ciężkiego i surowego cruisera.

BMW powraca do korzeni prezentując nowy motocykl R 18, czyli masywnego, ciężkiego i surowego cruisera.

„Gratka dla fanów motocykli niestandardowych” – takie sformułowanie można znaleźć na stronie
producenta tego muscle bobbera, bo tylko takie sformułowanie nasuwa się na widok tego
sprzętu… No może poza „Big Boxer”. Do gamy BMW Motorrad dołączył właśnie zupełnie nowy motocykl, który swój design czerpie z klasycznego modelu R 5.

Nie jest to jednak przestarzały motocykl odstający od reszty. Na pokładzie znajdziemy doświetlenie LED, światła do jazdy dziennej, ABS, alarm, system wspomagania ruszania pod górę (HSC), podgrzewane manetki, a nawet wsteczny bieg, który może być bardzo przydatny, mając na uwadze masę własną motocykla wynoszącą 345 kilogramy.

Podczas debiutu dostępne będą dwie wersje. Obok zwykłej edycji, dostępne będzie również „First Edition”, która wyróżniać się będzie dodatkowym chromem. Nowe wykończenie otrzymają przednie i tylne zaciski hamulcowe, manetki, lusterka, pokrywy głowic cylindrów i pojawią się chromowane szparunki na zbiorniku paliwa.

BMW R 18 jest motocyklem, który będzie posiadał największy dotychczas wyprodukowany silnik typu boxer. Jego pojemność to aż 1802 cm³, dzięki czemu generuje maksymalny moment obrotowy na poziomie 158 Nm i jest on dostępny już przy 3000 obr/min. BMW podkreśla, że pomiędzy 2000 i 4000 obr/min wciąż mamy dostępne ponad 150 Nm. Moc jednostki napędowej to 91 KM i jest ona dostępna przy 4750 obr/min.

Choć producent utrzymuje, że sprzęt będzie należał do segmentu cruiser, z pewnością model ten znajdzie fanów nie tylko wśród miłośników tej klasy. Motocykl oferuje bardzo wygodną pozycję i dużo detali dla miłośników chromu, ale póki co, największe wrażenie robi wykończenie soczewki przedniego reflektora w kształcie powielonej litery U.

Ceny motocykla startują w Polsce od 99 900 zł. Dostępny jest bardzo obszerny katalog akcesoriów do R 18, w którym znajdziemy m.in. sakwy boczne, plecki na zbiornik, torby na ramę, końcówki wydechu, nowe tłumiki, pokrywy zbiornika wyrównawczego, nowe pokrywy silnika, felgi, manetki, kierownicę Apehanger, dodatkowe reflektory wraz z wysoką szybą oraz zestaw Bobber nadający zupełnie nowego wyglądu.

2021 BMW R 18

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz