Fantastycznie odrestaurowane Lamborghini Islero trafiło na aukcję

Samochód wygląda jakby dopiero wyjechał z fabryki we Włoszech.

Samochód wygląda jakby dopiero wyjechał z fabryki we Włoszech.

Lamborghini Islero to limitowany do 125 sztuk samochód typu Grand Tourer produkowany w latach 1968-1969. Auto jest następcą modelu 400 GT, posiada miejsce dla czterech osób w konfiguracji 2+2, a także oferuje przestronny bagażnik o pojemności 320 litrów.

Dziś zachowało się już niewiele egzemplarzy tego modelu. Niemniej prezentowany model jest wręcz w idealnym stanie, a jego remont trwał 4 lata. W 2015 roku nadwozie zostało ponownie odświeżone i przemalowane, a także odświeżone całe wnętrze.

Auto jest z 1969 roku i od nowości znajdowało się w Kanadzie. W 1973 roku zmieniło właściciela i trafiło do Stanów Zjednoczonych, gdzie przebywało 26 lat. W 1999 roku zostało sprzedane i następnie wysłane do Wielkiej Brytanii na gruntowny remont. Po powrocie było modelem demonstracyjnym dilera w Kalifornii i ponownie odsprzedane dopiero w 2007 roku.

Sercem Lamborghini Islero jest 4-litrowy, wolnossący silnik V12 o mocy 324 KM i 373 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Napęd przekazywany jest tylne koła za pomocą 5-stopniowej manualnej skrzyni biegów. Jeśli chodzi o osiągi, to w dniu debiutu auto było w stanie rozpędzić do pierwszej „setki” w ok. 6 sekund i pojechać maksymalnie aż 266 km/h.

Licytacja tego fantastycznego Lamborghini Islero kończy się już dziś, 7 kwietnia o 20:00 czasu polskiego. Aktualna cena to 255 tysięcy dolarów, co w przeliczeniu wynosi 1 mln 64 tysiące złotych.

1969 Lamborghini Islero – egzemplarz na sprzedaż

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Bring a Trailer

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz