Dziś to wizualizacja, wkrótce prawdziwy samochód

Auto powstanie dzięki zaangażowaniu JP Performance oraz Prior Design.

Auto powstanie dzięki zaangażowaniu JP Performance oraz Prior Design.

Kilka miesięcy temu Khyzyl Saleem opublikował na swoich profilach w social media autorski szalony projekt Volkswagena Golfa II. Auto zostało znacząco poszerzone, wręcz przesadnie obniżone, otrzymało ogromny spojler na klapie bagażnika, roletę na tylnej szybie oraz potężny splitter z przodu. Do tego światła otrzymały cztery LED-y do jazdy dziennej, a tylne nadkola są wyposażone w ogromne wloty powietrza.

Projekt był jedynie dziełem wyobraźni i od początku miał być jedynie wizualizacją komputerową. Został on jednak bardzo ciepło przyjęty przez internautów, a także wzbudził zainteresowanie firm profesjonalnie zajmującymi się tuningiem samochodów.

Zobacz też: Nowy Volkswagen Golf GTI przeprojektowany w stylu pierwszej generacji

Khyzyl Saleem ogłosił kilka dni temu, że projekt stanie się rzeczywistością, a samochód zostanie zbudowane dzięki współpracy z JP Performance oraz Prior Design. Nie jest wiadome w jakim stopniu projekt ulegnie zmianie, jednak projektant ogłosił, że Golf będzie posiadał silnik umieszczony z tyłu, co oznacza, że najpewniej napęd będzie przekazywany wyłącznie na tylną oś.

Czekamy z niecierpliwością na kolejne wieści o tym szalonym Golfie II.

1985 Volkswagen Golf GTI – projekt Khyzyl Saleem

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz