BMW prezentuje gry do zabawy w domu

Niemiecki producent przyłącza się do #StayHome.

Niemiecki producent przyłącza się do #StayHome.

Aktualnie na całym świecie zalecane jest, by nie wychodzić z domu, nawet jeśli nie jest się zmuszonym do kwarantanny. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo nas wszystkich, gdyż nigdy nie wiadomo, kto jest zarażony i może być nosicielem wirusa z koroną.

BMW przyłączyło się do akcji publikując kilka propozycji domowych gier, w które można grać całą rodziną. Prezentujemy pierwsze z nich wraz z przetłumaczonymi zasadami.

Od teraz w CarTests Polska w nowym dziale #ZostańWDomu będziemy publikować motoryzacyjne propozycje do wspólnego spędzania czasu z rodziną w domowym zaciszu.

Wielki wyścig BMW

Zasady

Cel gry: Pierwsza osoba, która przekroczy linię mety po trzech okrążeniach, jest zwycięzcą.

  • Kwalifikacja na pozycje startowe: Ktokolwiek wyrzuci kostką najwyższy numer przed startem wyścigu, umieszcza swój samochód na pierwszej pozycji za linią startową. Druga najwyższa liczba jest umieszczona na drugim miejscu, i tak dalej.
  • Zawodnicy rozpoczynają grę w kolejności pozycji wyjściowych. Każdy z graczy może rzucić kostką i przesunąć do przodu odpowiednią liczbę miejsc.
  • Jeśli gracz wyrzuci podczas wyścigu szóstkę, włączy się tryb Boost Mode i będzie mógł ponownie rzucić kostką.
  • Kilka samochodów może znajdować się na jednej przestrzeni toru w tym samym czasie.
  • Jeśli wylądujesz na jednym z ryzykownych miejsc na torze, możesz przeskoczyć do przodu określoną liczbę pól lub musisz wrzucić bieg wsteczny i cofnąć się o określoną liczbę miejsc.
  • Ryzykowne miejsce z zegarem oznacza, że gracz musi przeczekać w tym miejscu jedną kolejkę.
  • Istnieją dwa miejsce, gdzie gracz musi wybrać jedną z dwóch możliwych tras (tor szutrowy i aleja serwisowa). Podczas mijania dwóch czerwonych punktów, gracz musi już zdecydować, którą z nich wybrać. Następnie musi ogłosić swój wybór na głos pozostałym graczom. Gracz sam decyduje, czy podjąć ryzyko i wybrać krótszą, ale bardziej ryzykowną opcję, czy też zagrać bezpiecznie dłuższą trasą.
  • Zwycięzcą jest gracz, który po 3 okrążeniach przekroczył linię mety jako pierwszy. Więc nie zapomnij policzyć okrążeń na liczniku okrążeń!

Znajdź parę

Zasady

Celem gry jest zebranie jak największej liczby par.

Po wydrukowaniu i wycięciu kart, układa się je twarzą w dół na stole. Dobrze je potasuj! Idąc zgodnie z ruchem wskazówek zegara, każdy z graczy może przewrócić dowolne dwie karty. Jeśli widoczne są dwa identyczne modele BMW, gracz może zaparkować oba samochody w swoim garażu i może szukać ponownie. Kontynuuje się to do momentu, aż odkryje się dwa różne auta. Wtedy jest kolej na kolejnego gracza.

źródło: BMW

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz