Ford Mustang Mach 1 powraca w 2021 roku!

Informacje o samochodzie wyciekły z bazy VIN.

Informacje o samochodzie wyciekły z bazy VIN.

Ford Mustang najnowszej generacji odniósł ogromny sukces na rynku. Mimo coraz mniejszego zainteresowania samochodami o nadwoziu Coupe, do dziś tylko na rynku USA sprzedano łącznie niemalże 500.000 egzemplarzy Mustangów szóstej generacji. Z roku na rok otrzymujemy kolejny odmiany w tym Shelby GT350, Shelby GT500, czy Bullitt.

W przyszłym roku z oferty zniknie Mustang Bullitt, który pierwotnie miał być limitowaną edycją sprzedawaną wyłącznie w 2018 roku, jednak zainteresowanie było tak duże, że postanowiono auto wprowadzić do oferty jako regularny model. Gama modelowa nie pozostanie zmniejszona, gdyż w jego miejsce wjedzie Mach 1.

Zobacz też: Oto 900-konny elektryczny Ford Mustang Lithium

Potwierdzenie tej informacji pochodzi z forum Mach-E Club, gdzie opublikowano oficjalny schemat numerów VIN dla całej rodziny Mustanga na rok 2021. Wynika z niego, że w przyszłym roku w ofercie będzie wyłącznie 2,3 EcoBoost, wersja GT, Shelby GT500 oraz właśnie Mach 1. Dodatkowo GT500 oraz Mach 1 będą dostępne wyłącznie jako Coupe.

Niestety brakuje jakichkolwiek informacji o specyfikacji Mustanga Mach 1, jednak spodziewać się możemy, że będzie nieco mocniejszy od schodzącego Bullitta. Prawdopodobne jest, że otrzyma on 5,2-litrową jednostkę o mocy 530 KM, która była dostępna w Shelby GT350R.

2020 Ford Mustang Shelby GT350R

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

źródło: Mach-E Club

wizualizacja: CarBuzz

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz