Supersamochody

McLaren Elva będzie miało ograniczoną produkcję do 249 egzemplarzy

W listopadzie zeszłego roku mówiono o 399 sztukach.

W listopadzie zeszłego roku mówiono o 399 sztukach.

Pod koniec zeszłego roku brytyjski producenta z Walking w Anglii zaprezentował wyjątkowego roadstera o nazwie Elva. Auto wyróżnia się przepięknym opływowym nadwoziem oraz brakiem przedniej szyby. Co ciekawe, przed wiatrem i owadami chroni specjalny specjalny system opracowany przez producenta, w którym powietrza podczas jazdy wpada we wnękę w dolnych partiach zderzaka, a następnie wypuszczane jest tunelem w miejscu przed kierowcą i pasażerem tworząc powietrzną tarczę.

Nowy supersamochód nawiązuje do klasycznego McLarena Elva M1A z lat 60. i opcjonalnie można zamówić samochód w identycznym malowaniu korzystając z usług MSO (McLaren Special Operations). Auto miało być limitowane do zaledwie 399 egzemplarzy, jednak podjęto decyzję o zmniejszeniu wolumenu o 150 sztuk.

Oficjalnie decyzja argumentowana jest sugestiami ze strony klientów, którzy naciskali by model był bardziej limitowany. Niemniej, możliwe, że McLaren miał problem ze znalezieniem 399 klientów na tak nietypowy samochód za ponad 2 mln złotych i nie chciał psuć statystyk sprzedaży.

Za napędzanie tego cudu techniki odpowiada dobrze znana jednostka twin-turbo V8 o pojemności 4-litrów. Ta sama, która pracuje pod maską McLarena Senna. W współpracy z 7-biegową, automatyczną skrzynią biegów sprawia ona, że Elva przyspiesza do 100 km/h w czasie mniejszym niż 3 sekundy. 200 km/h na liczniku pojawia się w czasie 6,7 sekundy.

Wnętrze McLarena Elva to całkowity minimalizm i co może niektórych zaskoczyć – auto posiada system klimatyzacji. Główne miejsce na desce rozdzielczej zajmuje 8-calowy ekran służący do obsługi systemu info-rozrywki. Szereg fizycznych przycisków wraz z guzikiem uruchamiającym samochód umieszczony został w tunelu środkowym.

Pierwsze egzemplarze mają trafić w drugiej połowie 2020 roku.

2021 McLaren Elva M6A

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 McLaren Elva M1A

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

2021 McLaren Elva

previous arrow
next arrow
previous arrownext arrow
Slider

Polecany film z naszego kanału

Czytaj więcej na temat:

Subkrybuj nasz nowy kanał YouTube i oglądaj videotesty:

Dodaj komentarz